×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Merkele: ES valstīm jāsaskaņo attieksme pret Krieviju (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības valstīm ir jāsaskaņo sava attieksme pret Krieviju saistībā ar Ukrainas konfliktu, tiekoties ar Somijas premjerministru Aleksandru Stubu, sacīja Vācijas kanclere Angela Merkele.

“Mums ir vēlēšanās strādāt kopā ar Krieviju, bet tikai balstoties noteiktos principos,” norādīja kanclere, ar to domājot pirms 40 gadiem parakstīto Helsinku vienošanos. Atbilstoši šim līgumam valstis, kuru vidū bija arī PSRS, uzņēmās saistības attiecībā uz robežu neaizskaramību, neiejaukšanos citu valstu iekšējās lietās un cilvēktiesību ievērošanu.

Tomēr Krievijas Federācija apšaubījusi Ukrainas brīvo izvēli, kas daļēji vēlas orientēties uz Eiropu, nevis Krieviju, uzsvēra kanclere. “Mēs negribam īstenot militāru konfrontāciju,” norādīja Merkele. Tieši tāpēc nolemts vērst pret Krieviju ekonomiskās sankcijas, kuru dēļ cita starpā cieš arī Krievijas kaimiņvalsts Somija. Ja ES turpinās rīkoties kopīgi, tad sankcijas atstās iespaidu uz Krieviju, sacīja Kanclere.

Stubs savukārt uzsvēra, ka ES vēlas strādāt ar Krieviju, nevis pret Krieviju. Viņš arī pauda pārliecību, ka risinājums šim jautājumam tiks atrasts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Angela , vai lietussargu tur Obama ?

  2. loti pareizi teikts, jastrada kopa ES valstim. un JAIEVERO HELSINKU VIENOSANOS.

Draugiem Facebook Twitter Google+