×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Mērķis – spēcīga, eiropeiski attīstīta Gruzija. Saruna ar Gruzijas prezidentu Giorgiju Margvelašvili

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Ikvienā starptautiskā forumā Krievijai jāatgādina, ka tā ir okupējusi draudzīgas kaimiņu valsts teritorijas. Ja mēs to nedarīsim, būs vēl viena Krima vai cietīs citas valstis, kas atrodas Krievijas kaimiņos,” intervijā “LA” atzīst Gruzijas prezidents Giorgijs Margvelašvili, kurš nesen viesojās oficiālā vizītē Latvijā.

– Cik nozīmīga bija jūsu vizīte Latvijā?

– Ir vairākas svarīgas dimensijas aizvadītās vizītes kontekstā. Latvija pašlaik ir ES prezidējošā valsts, un mums ir svarīgi, ka prezidentūras laikā notiks Austrumu partnerības samits, kurā jārod atbildes uz svarīgākajiem šīs partnerības jautājumiem. Ir svarīgi tālāk attīstīt divpusējās attiecības starp Latviju un Gruziju, kas ir ļoti pozitīvas un saturīgas. Treškārt, Latvijā emocionāli sajutu, ka mūsu valstu starpā valda cieša un atbalstoša draudzība.

– Kā, jūsuprāt, mūsu valstis var vēl ciešāk sadarboties?

– Latvijā valda ļoti laba attieksme pret Gruziju un gruzīniem. Pēc Asociācijas līguma parakstīšanas ar ES mums ir svarīgi pārņemt Latvijas vērtīgo pieredzi pārmaiņu procesā – kā attīstīt Eiropas darba kārtību, lai reformas nebūtu sāpīgas. Latvija ir ļoti aktīva, attīstot Austrumu partnerības jautājumus. Mums ir arī iespējas sadarboties plašāk biznesā – man līdzi bija Gruzijas uzņēmēju delegācija, un tā ir vēl viena iespēja, kā veidot un stiprināt cilvēciskos kontaktus. Gruzija ir interesanta vieta biznesam, un vēlos vairāk uzsvērt tieši šo aspektu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+