×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Būvvalde: Mežciema ēkas paneļa jumts varētu būt noslīdējis nelikumīgas pārbūves dēļ (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Viens no iespējamiem iemesliem jumta paneļa nobīdei daudzstāvu dzīvokļa namam Rīgā, Druvienas ielā 21 varētu būt saistīts ar nelikumīgiem pārbūves darbiem piektā stāva dzīvoklī, sacīja Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Viņš norādīja, ka patlaban par patiesajiem notikušā apstākļiem vēl ir pāragri spriest, jo šīs dienas gaitā turpināsies ēkas apsekošana, kuras laikā iecerēts pacelt noslīdējušo bloku, lai pārbaudītu jumta daļas konstrukcijas. Ja tās būs kārtībā, evakuētie iedzīvotāji jau trešdien varēs atgriezties mājās.

Runājot par pieļauto versiju, ka bloks noslīdējis laika apstākļu dēļ, Vircavs komentēja, ka visdrīzāk otrdienas pēcpusdienas lietus ļāva pamanīt radušos situāciju.

Vircavs arī pavēstīja, ka 2007.gadā Rīgas būvvalde saņēmusi iesniegumu no attiecīgā dzīvokļa iepriekšējiem īpašniekiem ar lūgumu veikt pārbūves darbus, taču tas noraidīts. Tomēr, apsekojot dzīvokli, konstatētās pazīmes liecinot, ka pārbūves darbi notikuši.

Savukārt Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, žurnālistus trešdien informēja, ka pēc speciālistu atzinuma tiks izdarīti secinājumi par to, vai arī citās, līdzīgas konstrukcijas mājās, jāpievērš uzmanība kādiem noteiktiem riska faktoriem, vai arī šis ir individuāls gadījums. Tāpat Radzevičs skaidroja, ka ēkas nesošajām konstrukcijām bojājumi nav nodarīti, tādēļ optimistiska scenārija gadījumā šis jautājums varētu tikt atrisināts jau šovakar.

Kopumā no nama tika evakuēta 21 persona, no kurām septiņas izmitinājušās pašvaldības dienesta viesnīcā. Pārējie 14 iedzīvotāji apmetušies pie saviem radiniekiem. Tiklīdz, kā tiks pabeigti ēkas apsaimniekošanas darbi, evakuētie ēkas iedzīvotāji tiks informēti.

Jau ziņots, ka otrdien notika jumta pārseguma iebrukums Rīgā, Druvienas ielā 21.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dzīvokļa pārbūve;-)))))))))))))))))))))))))))

  2. Nu tagad caur tiesu, lai tas dzīvokļa īpašnieks jumtu remontē par saviem līdzekļiem

Draugiem Facebook Twitter Google+