×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2017
Drukāt

Mežs: Privilēģijas aizbraukušajiem būtu netaisnīgas pret palicējiem (30)

Foto: LETAFoto: LETA

Demogrāfs Ilmārs Mežs.

Jebkāda veida privilēģiju piešķiršana aizbraukušajiem, lai viņi atgrieztos Latvijā, ir sarežģīta un pretrunīga, jo tas radītu netaisnību attiecībā pret tiem, kas nav aizbraukuši un grūtākos apstākļos, ar lielākiem parādiem cīnās tepat Latvijā, aģentūrai LETA norāda demogrāfs Ilmārs Mežs.

Viņš uzskata, ka ir ļoti grūti izstrādāt vai vienoties par atbalsta veidu aizbraukušo atpakaļ aicināšanai, lai tas nenonāktu pretrunā ar Latviju nepametušo cilvēku diskriminēšanu un netic, ka valsts vadītājiem uzradīsies kāda “burvju nūjiņa”, kas sniegs iespēju, piemēram, trīskāršot vidējo algu vai paveikt citus brīnumus.

“Vai no tā cilvēka nodokļiem, kas strādā Latvijā un nav aizbraucis, pienāktos kādas privilēģijas tiem, kuri savas finansiālās problēmas ir atrisinājuši un tagad vēlētos atgriezties,” retoriski vaicā Mežs.

Viņš uzskata, ka valsts vadītājiem būtu jāveic daudz uzlabojumu, piemēram, vairāk varētu pievērsties pārmaiņām izglītības sistēmā, lai bērnus, kas mācās ārzemēs vairākus gadus, vēlāk bez aizķeršanās uzņemtu attiecīgā klasē Latvijā. Demogrāfs savu viedokli pamato ar to, ka bērnu, kurš nepārzina angļu valodu, ārzemēs nevienam neienāk prātā ielikt dažus gadus jaunākā grupā, bet Latvijā ir pretēji.

“Skolotāji kā risinājumu saskata nevis divkāršu uzmanības pievēršanu šādiem bērniem, bet iet vienkāršu ceļu un nospriež, ka viņiem būtu jāpamācās zemāk vai tajā pašā klasē otru reizi,” domā Mežs.

Demogrāfs ir pārliecināts, ka daļa no aizbraukušajiem cilvēkiem domā, ka valsts nav pietiekoši uzmanīga vai pretimnākoša un kāds lēmums ir pretējs tautas vairākuma interesēm, bet šie jautājumi ir jārisina neatkarīgi no tā, vai valsts kādu vēlas atgūt vai ne, jo tie ir svarīgi arī tiem, kas šobrīd atrodas Latvijā, viņš uzskata.

Mežs arī norāda, ka sabiedrībai un ekonomikai no Latvijas aizbraukušie cilvēki, viņu ģimenes un viņu ģimenēs radītie bērni būs ārkārtīgi nepieciešami, lai valsts varētu pilnvērtīgi attīstīties nākamos desmit vai divdesmit gadus.

“Nācija ir zaudējusi ārkārtīgi lielu jaunatnes daļu vecumā no 20 līdz 35 gadiem, un kā mēs varēsim attīstīties bez šīs jaunatnes, man ir ļoti grūti iedomāties,” saka demogrāfs.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Proeblēma tikai tāda, ka Latvijā palika 3. šķiras pilsoņi – bomži, dzērāji, mātītes, kas katru gadu atnesas un diedelē pabalstus.

 2. Kurā vietā izlasījāt, ka Mežs iestājas par privileģiju piešķiršanu tiem, kas atgriežas??

 3. Kādreiz bija nopietns cilvēks – tagad… mazliet apjucis. Par ādām priekšrocībām ārzemniekiem te runāt? Šie cilvēki ar savu darbu ir nopelnījuši to,ko ir nopelnījuši samaksājot mītnes zemē VISUS nodokļus. Kāpēc atbraucot šeit ar savu legāli nopelnīto naudu, viņiem kaut kas būtu VĒL jāmaksā? Dzīvojot šeit viņi tāpat tērēs naudu lietām, kuras ir apliktas ar Latvijas nodokļiem – kāpēc vēl kaut kas jāpiemaksā? un tieši šiem, kuri atgriežas savā zemē? Uzskatu, ka te lielajiem nodokļu kasētājiem kaut kas ir sagājis šreijā.

 4. Lietosim pareizo terminoloģiju, šie cilveki ir emigranti. Viņi ne ar ko neatšķiras no citiem, kas caur gadsimtiem ir emigrējuši no visam Eiropas valstīm labākas dzīves meklējumos. Aizmirsīsim par viņiem un koncentrēsimies uz latviešiem Latvijā. Meža kungs — mazāk negatīvisma!

 5. Kāda nozīme tikai izplatīt runas,ka palīdzěs atgriezties,nav jau ražotņu kurăs strādāt.Viss iznīcinăts.RAF..Jelgavas un citas cukur fabrikas.mūsu mīļai labais VEF .uc.

 6. par kadu privilegiju un netaisnibu vins tur gvelz kur taisniba ka varas kungi sanem milzigas algas deldejot bikses un trinot meles,bet parastajam stradniekam kurs strada piemeram veikala pa 10 stundam alga ir desmit reizes mazakaneka varas viriem,ar vinu mutem tik sudus mulat pa muti un vairak neko vemti gribaska paklausies vinu gudribas!!!

 7. Latviesa Meza karteja skaudiba!

 8. Jāatbalsta tie, kas kaut ko dara – sagatavo sevi mūsdienu un nākotnes darba tirgum, veido uzņēmumus utt., neatkarigi no tā palicēji vai aizbraukusie. Izglītības sistemai jābeidz razot mazkvalificeti stradnieki darzniekiem arzemes. Jabut pievilcigi un drosi nodarboties ar uznemejdarbibu. Jabut pievilcigi iet uz darbu un maksat nodokļus.

 9. Es zinu vìrieti, kas 9 gadus nostràdàja Anglijà, bet atbraucis atpakaĺ nevar iestàties darbà. Varbùt kàds, kas àrzemès ieguvis labu izglìtìbu, tiek arì pie labi apmaksàta darba Latvijà. Nekàdu pretimnàkßanu neesmu atbraucèjiem saskatìjis, var tàpat braukt atpakaĺ, ko iesaku arì darìt!

 10. Tas jau nekas ka aizbrauceeji visu nopelniito suuta uz Latviju savai gimenei,kura so naudinu teeree LatvijaaAizbrauceeju gimenes neprasa maznodrosinaato pabalstus kaa arii maksaa no siis naudas nodoklus.Tas nav nosleepums cik miljonus aizbrauceeji ir atsuutiijusi uz Latviju.Bet tagad saprotams visi ir nosodaamie jo veel par mazs ir suutiits.Daudzi pasi tikpat kaa need lai tik vareetu vairaak aizsuutiit.Nav jau nekaada lejptrija kur maksaa neparko,sii naudina ir loti gruuti nopelnaamaIr loti skumji dzirdeet ka tie cilveeki kas izveeleejaas so soli,pameta maati teevu beernus, gimeni,lai tik vareetu sapelniit lai vareetu izdziivot,tagad tiek nosodiiti.NESAPROTAMI…….

  • Tev ar latviešu valodu tā bēdīgi-varbūt labāk raksti angliski.Vispār jau liela daļa latviešu izcelsmes ekonomisko migrantu naudu notriec krogos vai dienvidu kūrortos.Atliek piektdienas vai sestdienas vakarā Dublinā pastaigāt pa Temple Bar rajonu,lai saprastu,cik smieklīgi ir apgalvojumi par ‘neēšanu un pēdējās naudiņas sūtīšanu uz Latviju’…Bet jebkurā gadījumā,dzimtenes nodevību nevar izpirkt par naudu…

   • Dzimtenes nodevējus meklē valdībā gudriniek. Viņiem bēgļi ir svarīgaki par vietējiem. Un pateicoties viņu darbībām aizbrauc.

  • Neviens viņus nenosoda, bet tie, kuri visu laiku dzīvo LV arī nav ”gulējuši”, šeit arī nevienam neko nedod tāpat vien.
   Ja runā par to milzīgo naudas sūtīšanu – sākumā tā bija, tagad jau tas nav tik izplatīts, jo aizbraukuši ir veselām ģimenēm.
   Tātad – visiem viss jānopelna vienādi, bez izņēmumiem. Nav cilvēkus savā starpā jāsarīda.

   • Nu bet dabígi,ka samazinàs pàrskaitíjumi.Pat pensionàri izvélas “izraut saknes” un pàrcelas pie bérniem un mazbérniem uz àrzemëm.Tur vismaz nav jàbaidàs,ka miruso péc nezcik dienàm atrodīs pagalmà vai puscelà nosalusu.Un izràdàs,àrzemes nemaz nekàro uzlikt Lv pensijai papildus nodokli.

 11. Kàdà cità Meza murgu komentàrà izlasíju ko fenomenàlu-grib iegalvot,ka Latvijas patriotam ir jàbút nabagam.
  Tie “nodevéji”,kas aizbraukusi,dzívo pieklàjīgi iztikusu dzívi,spéj nodrosinàt savu,bërnu,vecàku un vël radu vajadzības.Tad ,kāda dàrzeña pëc,viñiem vél bútu mesli jàmaksà bijusai valstij?Tàs privilëgijas jau pàrmërígi izmanto valdība.Ja vietéjie ir ar to mierà,tad tà arī lai paliek.Nekàda revolúcija nav vajadzīga,pietiek ar tautas sarídísanu.Visa uzmanība no ikdieniskām nebúsanàm aizmirstas.

 12. Katrā gadījumā Latvija savu ekonomiju tikai gremdē gadiem, jo savādāk cilvēki nebēgtu prom….
  Nodokļi pensijām ?
  Es arī nesaprotu – kādēļ nodokļi pensijām ?
  Reiz jau no darba algām samaksājām….!!!
  Un, kādēļ ir tāda nevienlīdzība ???
  Kādēļ no Krievijas pensijām neņem nodokļus ???
  Līgumi ? Tad noslēdziet arī ar citām valstīm līgumus !!!

  Varbūt atzīties, ka viss kur vēl iespējams saņemt ienākumus ir cerība uz nekustamo mājokļu nodokļiem un ārzemēs strādājošo pensijām ???

 13. Ptotams, izdevīgāk sarīdīt aizbraucējus ar palicējiem, jo nedod Dievs, arī palicējiem atvērsies acis un sāks tik pat drosmīgi norādīt uz valsts kļûdām un neloģikām.

 14. Vienkaarshi skaisti—-MEES JAU ,SANJEMOT PENSIJU AARZEMEES, ESAM NODOKLJUS SAMAKSAAJUSHI . Kaada vella peec man buutu tagad jaamaksaa kaut kas Latvija—–kad es 39 gadu vecumaa paliku bez darba,kad LLT nolikvideeja un visus shoferus padzina,nevienam es nebiju vajadziiga—–DARBAM PA VECU,PENSIJAI PA JAUNU.Ljoti ilgi mekleeju darbu,briizhiem arii izdevaas ko atrast uz kaadu briidi,ar darbu mani nevar nobaidiit,tikai naudas bija par maz,ko maksaaja.Kad man galiigi pieriebaas,es aizbraucu no Latvijas.Un tagad KAADS GRIB KAUT KO NO MANAS PENSIJAS—–GALIIGI GARAAM. Pati Latvija man pensiju maksaa 83 eiro—-vai ar taadu LV var izdziivot,A.NOSHAUJATIES KUNGI, KAA JUUS VISUS TIKAI ZEME NES.Un nevajag aarzemniekiem baazt degunaa,ka esam aizbraukushi un citi palikushi—–BRIIVA IZVEELE.Man nav LV nekas jaamaksaa,jo KUNGIEM GALIIGI PAJAAT,KAS AR MANI NOTIEK—–TIKAI NAUDU—-NAUDU—–NAUDU—–DOD CIK GRIBI,VISS PAZUUD MELNAJAA CAURUMAA, STIKLA BUUROS un ZELTA TILTOS,bet braucot pa celjiem ZOBIEM PLOMBES KRIIT LAUKAA UN PROTEEZES MUTEE NETURAS.

 15. Tie kas aizbraukusi veido ģimenes,Latvija nevar nodrošināt lai jaunas ģimenes butu drošas. Nevajag tik pabalstus,bet nodrošināt darba vietas ar pieklājīgu atmaksu. Musu algas jau beidzas otraja diena,Kad visu nomaksa.

 16. Es nopelnītās pensijas ir jāatbrīvo no iedzīvotāju ienākuma nodokļa tā iemesla dēļ, ka Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi saskaņā ar starpvalstu līgumu nemaksā nodokļus no savām pensijām Turklāt šīs pensijas ir salīdzinoši mazas, līdz ar to saņemt pašvaldību soc. pabalstus, izmantot bezmaksas transportu, kur tas ir, un baudīt citus pensionāriem paredzētos atvieglojumus. Bet pati galvenā netaisnība ir ārkārtīgā starpība pensijas vecumā. Krievijas pilsonis kā pensionārs soc. pabalstus var saņemt jau no 55 (vai 60) vecuma un baudīt citas pensionāru priekšrocības.
  Tāpēc jāaizmirst latviskā skaudība un, lai saglabātu Latvijā latvisku vidi, ES nopelnītās pensijas nedrīkst aplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Šie pensionāri pašvaldību sociālajos dienestos pēc pabalstiem nesēdēs. Savus tēvus, mātes apciemot ieradīsies arī viņu bērni un mazbērni, un varbūt arī kaut kad daļa no viņiem atgriezīsies Latvijā. Ja ne, vismaz saikne ar Latviju nepārtrūks.

  • Kā tad ir pareizi? Krievijas pensionāri nemaksā nodokļus, ārzemēs nopelnīto pensiju pensionāri nemaksās… kāpēc tad Latvijas pensionāriem ir jāmaksā???

 17. Pareizi! Ir janodrošina, ka neatgriežas. Citādi vēl iemaksās kādu naudiņu šejienes nabaga pensionāru uzturēšanai. Vietējie bagātnieki iztiks bez šitās naudiņas, jo sadalīs aizbraukušo īpašumus. Tādēļ – nekādas privilēģijas. Atpakaļ nebraukt!

  • Ne jau atbraukušie no ārzemēm mums maksās pensijas, bet mūsu pašu bērni un mazbērni, kas nav nekur aizbrauku;si, bet atbraukušie gan izmantos tos budžeta līdze4kļus ko mēs paši esam maksājuši, lai uzklabotu savu veselību, ceļus, skolas, slimnīcas visus šos gadus kamēr jūs tur pelnat lielās pensijas un nodokļus maksājat svešai valstij. Kā jums nav kauna mums ko pārmest, ja arī mēs būtu aizbraukuši uz kurieni tad jūs atgrieztos, ja šei neviena vietējā vairs nebūtu???

 18. Vai kads man varetu paskaidrot,kadel cilvekam,vienalga kur tas stradajis,Latvija,vai arzemes,vispar butu jamaksa nodoklis,par sava muza nopelnito pensiju? Pilnigs apsurds! Par ko tad tiek maksati nodokli stradajot!!!!!

 19. Protams, slavēsim ārzemju Latviešus uz palicēju Latviešiem , kas ir īsteni patrioti Latvijai , kas ceļ Latvijas ekonomiku, …….. ir nošplauties

Draugiem Facebook Twitter Google+