Mobilā versija
+5.7°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
4. februāris, 2014
Drukāt

“Microsoft” jauns ģenerāldirektors; Geitss vairs nevadīs padomi

geitss

Par ASV datortehnoloģiju kompānijas “Microsoft” ģenerāldirektoru iecelts līdzšinējais viceprezidents Satja Nadella, bet Bils Geitss atstās uzņēmuma padomes priekšsēdētāja amatu un turpmāk būs “Microsoft” konsultants tehnoloģiju jautājumos, otrdien paziņoja “Microsoft”.

Indijā dzimušais Nadella, kurš viceprezidenta amatā pārraudzīja “Microsoft” mākoņpakalpojumu biznesu, nomaina līdzšinējo ģenerāldirektoru Stīvu Balmeru, kurš augustā paziņoja par nodomu no amata aiziet un doties pensijā.

Geitsu padomes priekšsēdētāja amatā nomainīs padomes loceklis Džons Tompsons.

Balmers  bija “Microsoft” ģenerāldirektors kopš 2000.gada, kad no uzņēmuma ikdienas vadības aizgāja tā dibinātājs Geitss, kurš kļuva par “Microsoft” padomes priekšsēdētāju. Tolaik “Microsoft” bija līdere savā jomā un kompānija ar pasaulē lielāko tirgus vērtību. Tomēr pēdējos gados uzņēmuma pozīcijas tirgū ir vājinājušās. Lai gan “Microsoft” izstrādātā programmatūra “Windows” tiek lietota absolūtajā vairākumā personālo datoru, tās produkti maz tiek izmantoti strauji augošajos planšetdatoru un viedtālruņu segmentos.

Pievienot komentāru

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+