×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Mikrouzņēmējiem makro neapmierinātība: Pie Saeimas emocijas sit augstu vilni (13)

Pie Saeimas notiek pikets-sapulce ar mērķi atturēt Saeimas deputātus no lēmuma likvidēt mikrouzņēmumu nodokli.Pie Saeimas notiek pikets-sapulce ar mērķi atturēt Saeimas deputātus no lēmuma likvidēt mikrouzņēmumu nodokli.

Foto - LETA

Papildināta ar Saeimas lēmumu pēdējās rindkopās.

Ap 300 cilvēku pie Saeimas nama trešdien protestē pret valdošās koalīcijas plāniem likvidēt mikrouzņēmuma nodokli (MUN). Piketa dalībnieki tur plakātus ar uzrakstiem “Ļaujiet nopelnīt godīgi!”, “Uzņēmēji nav zagļi!”, “Beidziet ņirgāties par cilvēkiem!”. Daļa bija ieradušies ar kapu svecēm, ziediem un melniem baloniem, kurus pasākuma izskaņā demonstratīvi saspridzināja.
Protesta organizatori un vairāki mazie uzņēmēji skaļruņos teica runas, uzmundrinot sanākušos un sūkstoties par to, ka bez MUN režīma nespēs turpināt legālu uzņēmējdarbību.

“Es saprotu, ka MUN reizēm tiek izmantots lai izvairītos no nodokļu maksāšanas par darba ņēmējiem, visizteiktāk laikam taksometru tirgū. Ja daži uzņēmēji sistēmu izmanto ļaunprātīgi, tad jānovērš nepilnības, nevis jālikvidē visa sistēma, padarot par upuriem arī godīgus uzņēmējus,” man teica viens no piketa dalībniekiem – mikruzņēmuma “Emīla nedarbi” īpašnieks Mārcis. Gadījumā, ja Saeima tomēr likvidēs MUN, viņš plāno pārorientēties par patentmaksas maksātāju. Tomēr arī tas var nebūt glābiņš.

Turpat netālu satieku mūziķi un skaņu inženieri Verneru no grupas “F[ei]k”, kurš neapmierināts ar neseno lēmumu “apgriezt” patentmaksas. “Tas, kas pēdējā laikā notiek Saeimā, ir vienkārši legalizēts rekets,” viņš niknojas.

Cēsu uzņēmēju kluba pārstāve Tatjana Bernharde, kura arī vada savu grāmatvedības pakalpojumu mikrouzņēmumu, plānoto sociālās apdrošināšanas nodokļa maksājumu sauc par absurdu un gatavo pieteikumu Satversmes tiesai. “Sarēķināju, ka man nākamgad jāatrod lieki 4500 eiro, bet tādas naudas man vienkārši nav,” izmisusi saka uzņēmēja, kurai nākamgad nākšoties atlaist darbiniekus.

Pasākuma laikā tika arī vākti paraksti kolektīvajam iesniegumam, kurā tiek pieprasīts finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas skaidrojums par to, kā MUN atcelšana ietekmēs mazos uzņēmumus un to darbiniekus. “Kāpēc Jūsu vadītā ministrija nevirza jautājumu par budžeta rādītāju uzlabošanu, optimizējot nepamatoti lielo ierēdniecības masu, samazinot līdz vidējam līmenim ministru, deputātu un valsts augstāko amatpersonu atalgojumu?” jautāts vēstulē.

Protesta akcijas dalībnieks Viesturs piedāvā savu risinājumu, kā apkarot tos, kas mikrouzņēmuma statusu izmanto negodprātīgi: “VID EDS sistēmā vajadzētu ieviest jaunu papildus ailīti pie ceturkšņa atskaitēm mikrouzņēmumiem ar nosaukumu “Fizisko un juridisko personu skaits, no kurām saņemti ienākumi”. Ja uzņēmums saņēmis ieņēmumus tikai no vienas personas, tad jāpievērš uzmanība, vai tam ir pamatots iemesls, vai arī šeit ir paslēpusies nodarbinātība kādā lielā uzņēmumā, kurš saslēdzis nevis darba līgumus, bet piespiedis savus darbiniekus reģistrēties mikrouzņēmumos. Ja otrais variants, tad VID var ķerties klāt pie šī lielā uzņēmēja, kurš ir optimizējis savus izdevumus lielākas peļņas nolūkā.”

Piketa dalībnieki vēlējās arī klātienē saņemt atbildes uz saviem jautājumiem un ar saukli “Nāciet ārā!” centās izsaukt pie sevis deputātus, bet viņiem nācās gaidīt pusotru stundu līdz Saeimas sēdē tika izsludināts pārtraukums. Vairums deputātu gan mēģināja klusi aizšmaukt garām piketam, bet protestētājiem izdevās noķert ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, kurš ir arī Ministru prezidenta biedrs.

Deputātiem nācās atbildēt arī uz citiem jautājumiem. Kāds ar piespiedu nomas attiecībām neapmierināts rīdzinieks nikni iztaujāja Imantu Parādnieku (NA).

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, noraidot priekšlikumus ilgāk saglabāt šo režīmu.

Latvijas Reģionu apvienība (LRA), “No sirds Latvijai” (NSL), kā arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija rosināja izslēgt no likumprojekta normu, kas paredz, ka pieteikties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam var līdz 2017.gada 30.jūnijam.

Likuma izmaiņas arī paredz, ka esošajiem mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem, kas vēlēsies turpināt saimniecisko darbību pēc 2018.gada 31.decembra, līdz 2018.gada 15.decembrim būs jāreģistrējas par uzņēmumu ienākuma nodokļa vai iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju.

Likumprojektu atbalstīja 55 deputāti, bet vēl 36 parlamentārieši balsoja pret likuma izmaiņām.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Es arī strādāju MU, un man būtu izdevīgi, lai vēl kādu laiciņu viss turpinātos pa vecam, jo pensija jau pie horizonta. Taču ar prātu saprotu, ka šāda uzņēmējdarbības forma nav normāla. Ļoti daudzi uzņēmumi izmantoja šo iespēju, lai taupītu, kaut varēja turpināt strādāt pa vecam. Pat tāds monstrs kā LMT tā rīkojās. Arī uzņēmums, kurā es strādāju, izmantoja šo iespēju. Tobrīd mums tiešām bija ļoti smaga situācija un tas paglāba firmu no bankrota, taču tagad varētu atkal strādāt normāli, taču kurš gan labprātīgi atteiksies no iespējas ietaupīt?! Man paveicās un es savu pensiju esmu nopelnījis iepriekšējos gados, taču ko es darītu, ja pensiju aprēķinātu no MU nodokļa? Pat striķim, kurā pakārties, naudas nepietiktu! Tāpēc uzskatu šo valdības lēmumu par pareizu!

  • nu bet dabiski, kas arī bija jāpierāda Atbildēt

   sūC par citiem, ka tik pašam sile pilna…

   • Vispirms izlasi un tikai tad raksti! Es rakstīju, ka man būtu izdevīgi, lai vēl kādu laiciņu viss būtu pa vecam, tomēr šo valdības lēmumu atbalstu kā saprātīgu. Tātad – vairāk domāju par citiem! Par tiem, kuri nelaimes vai ilgstošas slimības gadījumā varētu palikt bez iztikas līdzekļiem, bez bezdarbnieka pabalsta un – galvenais – bez pensijas!

 2. Āmen!
  Laižu savus darbiniekus vaļā. Tādus nodokļus nomaksāt nevaram. Lai līksmo resnie!
  Vēl četri bezdarbnieki klāt. Kamēr nesāks viņus (resnos) šaut, tikmēr nekas nebūs.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  Mediju ziņa (2011.): «Šī pašreizējā valsts ir kā pussprāgusi govs – jo tuvāk sprāgšanai, jo vārgāk tā ar asti var atgaiņāt dundurus», ar šādu “metaforu” esot “nācis klajā “Saules aptiekas” valdes loceklis un “latvijas aptiekāru asociācijas” (LAA) prezidents” G. Belēvičs ( LZP / ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ). «Mums Latvijā katra šīs valsts “augstākās politekonomiskās vadības struktūra” (“valdošās koalīcijas” politekonomisko interešu grupējumu kontrolētā saeima un valdības ministrijas, tā dēvētā “ķēķa tiesu” sistēma, daudzskaitlīgi “neatkarīgie specdienesti” un taml.), tāpat kā jebkura cita valsts pārvaldes vai pašvaldību institūcija, ir prasta SILE, no kuras pierīties un kurai visapkārt spieto aklie dunduri, bet kādreizējie cilvēki, kas degradējas par “politiķiem” vai nonāk šīs valsts un pašvaldību pārvaldas “aparātā” kā “silei pietuvinātie”, kļūst par šādiem aklajiem sūcējiem, vai arī – SISTĒMA viņus izspļauj», esot “paudis uzskatu un norādījis Belēvičs“…
  —–
  .
  “Pār MZ SILES “valsti” – ‘klāra’ debess…”
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 03.2007. )
  .
  Pār Muļķu Zemi – kristāldzidra debess,
  Blāv saule, nespodra, virs zaļās zemes,
  Nav Brīnumlaukā “kataklizmu” skarbu ~
  Zin’ savu vietu ‘katrs viens’ un “darbu”…

  Šai “valstī” ‘biedri’ svētā mierā rosās:
  Pa “augsto namu” – “tautas kalpi” knosās,
  Pie varas ‘kloķiem’ – “partkoms” ‘šiverējas’,
  Un “savējie”, kas ‘glumāk ieziepējas’…

  Šeit “viedie” rukšķi “glupo pūli” bradā,
  Kurš pakļāvīgi nīkst, vai sprāgstot badā,
  Un “simtlatnieku” vergu klaušās ‘raujas’,
  Kam ‘piegriežas’ – uz SIB-īrijām aujas.

  Iet miljons ļaužu ikdienā uz ‘šanci’,
  Lai ‘SILES sugai dzīvotos pa glanci’ ~
  Pār VISIEM – debess “VĀKS” ‘pa smuko klājas’,
  Ir katram galva (IT KĀ), rokas, kājas…

  Pār Latv(ĀN)ijas “valsti” = ‘klāra’ debess.
  Šeit nenotiek ne ‘SILES “sēhmu” rebes’,
  Ne “politiku” pērk, ne pārdod “tiesu” ~
  Vien – piesmej Tēvzemi, kā Mātes miesu.

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Izskatās, ka valsti pārvalda ierēdņu- debilu pakalpiņu un vēl “gudrāku” ministreļu varza.

 5. Īpaši Ģimenes uzņēmumiem šīs ir beigas …
  Kāpēc saeimas aizgalda pirdējiem nav ienācis prātā nobalsot par PROGRESĪVĀ ienākuma nodokļa ATJAUNOŠANU, bet kripļi gatavi slaukt …NABAGUS???
  Pasaulē ir starptautiski atzītas 207 valstis. Pasaules valstu īpatsvars, kur ieviests PROGRESĪVAIS nodoklis ir 90% no tām!
  IDIOTU un KAMPĒJU pārvaldītā valstī tas, protams nav …

 6. Man liekas ka pie visa vainojama VID vienaldzības 25,gadu garumā—nekas neko neiedziļinājās,nebaudīja,neinteresējās,piesedza.

 7. labaak laikam nestraadaat un dziivot zem tilta

 8. Lūdzu balsošanas sarakstu studijā, tauta vēlās zināt, kuri tad mums ir tie gudrīši

 9. Latvija apzināti tiek iznīcināta!

Draugiem Facebook Twitter Google+