×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai novados varētu samazināt līdz 12 skolēniem

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apsver iespēju noteikt mazāku minimālo skolēnu skaitu, kas nepieciešams 10.klases atvēršanai novados, to samazinot līdz 12 skolēniem.

Kā aģentūra LETA noskaidroja IZM, sākotnēji tika paredzēts, ka minimālais skolēnu skaits 10.klases atvēršanai novadu skolās varētu būt 14 skolēni, tomēr šis ierosinājums radīja lielu satraukumu izglītības sektorā, apgalvojot, ka daudzviet šādu skolēnu skaitu nebūs iespējams sasniegt.

Tomēr arī šāds IZM solis nav guvis atbalstu. Ministrijā norādīja, ka starpinstitūciju saskaņošanas sanāksmē vienošanās par šo punktu netika panākta un saskaņošanas process turpinās. IZM turpina darbu pie jaunā pedagogu darba samaksas modeļa, kur mērķdotāciju – pedagogu amata vienību skaitu – aprēķinās pēc formulas, kurā izmantoti vairāki kritēriji, tostarp skolēnu skaits skolā, uzsvēra IZM.

Grozījumi kārtībā, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pašvaldību izglītības iestādēm bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pirmsskolas izglītības pedagogu darba samaksai un pašvaldību vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai, paredzētu noteikt minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai dažādās administratīvās teritorijās. Līdztekus novadiem IZM vēlas noteikt, ka 10.klasi novadu pilsētās nevarēs atvērt, ja skolēnu skaits būs mazāk nekā 18, savukārt republikas pilsētās – ne mazāk kā 22 skolēni.

Tāpat IZM plāno noteikt, ka administratīvajās teritorijās, kur skolēnu skaits uz vienu kvadrātkilometru ir vismaz pieci skolēni, tāpat kā novadu pilsētās minimālais skolēnu skaits 10.klases atvēršanai varētu būt 18 skolēni.

Jau ziņots, ka, pieņemot IZM izstrādātos grozījumus, grūtības ar 10.klases atvēršanu nākamajā mācību gadā varētu rasties 98 izglītības iestādēm visā Latvijā. Kā liecina IZM rīcībā esošie operatīvie dati un analīze, novadu teritorijās mazāk par 14 skolēniem 10.klasē ir 64 vispārējās izglītības iestādēs. Novadu pilsētās un Pierīgas novados mazāk par 18 skolēniem 10.klasē ir 11 vispārējās izglītības iestādēs. Savukārt republikas pilsētu teritorijās mazāk par grozījumos paredzētajiem 22 skolēniem 10.klasē ir 23 vispārējās izglītības iestādēs.

IZM gan uzsver, lai arī ir iespējamas pašvaldības, kurās izglītības iestādēs skolēnu skaits 10.kasē varētu būt mazāks par grozījumos minēto, tas nenozīmē skolu slēgšanu, jo skolā mācības turpinās 11. un 12.klasē, kā arī nākamajā mācību gadā izglītības iestādē ir iespējas atvērt 10.klasi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+