×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Ministre: ekskluzīvu tiesību piešķiršana vienam pircējam bija kļūda “Citadeles” pārdošanā (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Galvenās kļūdas valstij piederošo akciju bankā “Citadele” pārdošanā bija procesa atlikšana uz tik vēlu laiku un ekskluzīvu tiesību piešķiršana vienam pircējam, intervijā biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

“Es nekad neesmu slēpusi, ka par bankas “Citadele” pārdošanas procesu es neesmu sajūsmā. Galvenās kļūdas ir pārdošanas atlikšana uz tik vēlu laiku un ekskluzīvu tiesību piešķiršana vienam ekskluzīvam pircējam. Ja tev nav laika un nav konkurences, tad loģiski, ka grūti ir cīnīties par labu cenu. Tie ir diezgan vienkārši principi, un sekas mēs jūtam,” teica Reizniece-Ozola.

“Mans uzdevums pašlaik ir novest līdz galam iepriekš uzņemtas saistības, nepieņemot nekādus jaunus lēmumus, kas var būt neizdevīgi valstij vai sabiedrībai,” piebilda ministre.

Jau rakstīts, ka bankas “Citadele” valstij piederošās akcijas 12 starptautisku investoru grupa un “Ripplewood Advisors LLC” iegādājas par 74 miljoniem eiro.

Atbilstoši darījuma nosacījumiem jaunie bankas investori un līdzšinējais akcionārs Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka palielinās bankas “Citadele” kapitālu par 10 miljoniem eiro. Darījums noslēgsies 2015.gada pirmajā ceturksnī, kad tiks saņemts atbilstošu uzraudzības iestāžu apstiprinājums. Pārdošanas cena var mainīties atkarībā no bankas darbības rādītājiem līdz 2014.gada beigām, salīdzinot ar plānotajiem rādītājiem. Tāpēc galīgā cena tiks noteikta 2015.gada pirmajā ceturksnī. Visi ieguvumi no iespējamās cenas korekcijas tiks ieguldīti bankas kapitālā. Pēc darījuma noslēgšanas “Ripplewood” piederēs 22,4% akciju, bet pārējiem investoriem 52,6% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pilnu intervijas tekstu lasiet bbs.bns.lv sadaļā “Komentāri/Intervijas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kas par šo “kļūdu” maksās?

  2. Kļuda, vai noziegums? Kur ir konsekvences?

  3. Pusei to augsto amatpersonu vajadzētu sēdēt cietumā. Likumi ir sakārtoti tā, lai tie tušļi varētu kārtot lietas it kā ar nevainīgām rokām. Kad vienreiz kāds sāks atbildēt var valsts izzagšanu, tāpēc jau organozēja braucienu uz Grūziju, kurā tika pārstāvētas visas pie varas esošās partijas. Kangari nožēlojamie!

  4. Nezinu par “Citadeli”. Taču, runājot par šo ministri un ne tikai par viņu… Saistībā ar pēdējā laikā bieži dzirdēto, ka Latvijai jāiesaistās kosmosa pētniecībā, gribētos teikt tā: Latvija būs kosmosa lielvalsts? – Zem Lemberga cepures un nespējīga nodrošināt sabiedriskās TV raidīšanu līdz katram Latvijas pierobežas stūrim?

  5. Viens cilvēks var kļūdīties, bet tādi uzpūsti ministrijas štati izslēdz kļūdas iespējamību, jo jautājuma izlemšana iziet caur vairāku darbinieku pienākumu veikt analīzi. Domāju, ka tas izdarīts apzināti.

  6. Pati sēdēja Saimā un tagad te gudri muld.Kapēc tad neiebilda? Tagad tikai kuļ tukšus salmus!Visa tā muldēšana
    un vainas uzlikšan auz kādu citu,tas ir viņiem raksturīgi!Tur nevienam nevar ticēt,visi bāžami vienā maisā.Viņi nerisina izaugsmes jautājumus visi kopīgi,bet gan viens otr apstrīda un muld apkārt visādus nereālus solījumus un lobē kādam no kura atlec labums.Tad saņem savu tiesu un darbs izdarīts.Kapēc nevar apturēt Kalvīša un Šķēles elektrības samaksas no iedzīvotājiem? Kas viņus aptur?Drošivien lobijs!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+