×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. marts, 2014
Drukāt

Ministrs: Ukrainas armija nepieļaus Krievijas spēku ievešanu Donbasā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainian soldiers take part in a military drill, not far from the small city of Goncharovskoye, some 150 km from Kiev, on March 14, 2014. Russia on March 14 declared it reserved the right to protect compatriots in the whole of Ukraine, seen as a threat that Moscow could move its forces beyond the Russian-speaking peninsula of Crimea. AFP PHOTO / SERGEI SUPINSKY

Ukrainas bruņotie spēki nepieļaus Krievijas karaspēka ievešanu Donbasas teritorijā, paziņojis Ukrainas aizsardzības ministrs Igors Teņuhs.

“Tā no Krievijas puses jau ir atstrādāta shēma, kura vienmēr izvirzās krievu iedzīvotāju aizsardzībai. Doņeckā notikušās provokācijas veica cilvēki, kuri ieradās no Krievijas Federācijas teritorijas. Bruņotie spēki nepieļaus svešus spēkus mūsu teritorijā,” sacīja Teņuhs.

Viņš arī uzsvēra, ka armija ir pilnā kaujas gatavībā, atrodas attiecīgajos rajonos un “mēs, karavīri, izpildīsim savu konstitucionālo pienākumu, ja būs valsts vadības politisks lēmums”.

Piektdien, 14.martā, Teņuhs pavēstīja, ka Krimā pašreiz atrodas teju 22 000 Krievijas karavīru, kas ir pietiekami, lai izvērsu uzbrukuma operācijas ārpus Krimas.

Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.

Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.

Krimā izvietotie Krievijas karavīri Ukrainas telekanālam TSN atzinuši, ka pilda Maskavas pavēles un paliks arī pēc svētdien paredzētā referenduma, kad “sāks darboties pa īstam”.

17.martā Krimā bloķētās Ukrainas armijas daļas tiks pārdēvētas par bandītiskiem grupējumiem, lai tajās varētu likumīgi ieiet. Ukraiņu karavīriem tiks piedāvāti divi varianti – dienēt ārpus Krimas robežām vai arī pieņemt Krievijas pilsonību.

Tās daļas, kas izrādīs pretestību, tiks ieņemtas bruņotā triecienā.

Mierīgos iedzīvotājus apsolīts neaiztikt, viņiem vienkārši pases tiks nomainītas uz Krievijas pasēm. Nepieciešamības gadījumā mierīgos iedzīvotājus slēps pagrabos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja civiliz’et’a pasaules sabiedr’iba pie’laus,ka ‘s’i Krievijas agresija paliks bez atbildes soliem,tad tas turpin’asies ar cit’a kaimi’nvalst’imUzpras’as nov’ersts “‘iemeslus”‘ agresaijas uzs’ak’sanai-izest no Latvijas etniskos krievus bez pilson’ibas.

  2. jau ir pieļāvuši…

  3. Vai nomētās krievus ar speķi un aplaistīs ar gorilku!

Draugiem Facebook Twitter Google+