×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. marts, 2012
Drukāt

Miris Tongas karalis

tongaa

Svētdien, 18.martā, mūžībā aizgājis Tongas karalis Džordžs Tupou V, kurš nelielās Polinēzijas karalistes tronī sēdās tikai pirms četriem gadiem. Par Tongas karaļa nāvi ziņo vietējie mediji, taču amatpersonas šīs ziņas vēl nav apstiprinājušas.

“Šīs ziņas vēl nav oficiāli apstiprinātas, bet uzticami avoti mūs ir informējuši, ka karalis šodien pēcpusdienā nogādāts slimnīcā, taču dažas stundas vēlāk viņš nomiris,” vēsta Tongas ziņu portāls “Matangi Tonga Online”.

63 gadus vecais Džordžs Tupou V nomiris slimnīcā Honkongā. Viņam līdzās nāves brīdī bijis kroņprincis Tupoutoa Lavaka, kas ir karaļa jaunākais brālis.

Džordžs Tupou V par Tongas karali tika kronēts 2008.gadā, divus gadus pēc viņa tēva karaļa Taufaahau Tupou IV nāves, kurš valdīja 41 gadu. Jaunais karalis trīs dienas pēc kronēšanas ceremonijas atteicās no lielākās daļas varas, valsts pārvaldi nododot vēlētas valdības rokās.

Divu gadu laikā Džordžs Tupou V veicis būtiskas reformas feodālajā Tongas karalistē, dodot iespēju iedzīvotājiem izraudzīties parlamentu pirmajās vispārējās vēlēšanās.
Jaunais karalis nebija precējies, taču viņam ir viena ārlaulības meita, kurai gan nav tiesību pretendēt uz Tongas troni.

Tonga, kuru britu pētnieks kapteinis Džeimss Kuks nodēvēja par Draudzīgajām salām, bija Lielbritānijas protektorāts no 1900. līdz 1970.gadam. Tongas karaliste sastāv no 169 koraļļu salām Polinēzijas dienvidos, bet 110 000 šīs valsts iedzīvotāju mīt galvenokārt trijās lielākajās salās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+