×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Monako ar mākslīgu pussalu paplašinās savu teritoriju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Monako plāno paplašināt savu teritoriju, izveidojot pussalu Vidusjūrā sešu hektāru platībā, 29.martā paziņoja Monako firsts princis Albērs II.

“Kopš 2008.gada esmu iepazinies ar vairākiem ierosinājumiem, un esmu izlēmis sākt paplašināšanos jūrā uz austrumiem no firstistes,” Albērs II teicis intervijā laikrakstam “Monaco Matin”.

Turīgā valsts, kuras platība pašlaik ir nepilni divi kvadrātkilometri, jau ir izmantojusi iespējas paplašināties, jo valsts kazino un politika par iedzīvotāju ienākumu neaplikšanu ar nodokli ir piesaistījusi bagātus cilvēkus no visas pasaules.

Projekts, ko plānots īstenot pie konferenču centra “Grimaldi Forum”, pilsētvalsts platību palielinās par 3%.

2008.gadā Monako atteicās no plāniem par 12 hektāriem palielināt valsts teritoriju, kas sniegtu dzīvesvietu 3000 cilvēkiem.

Projekta atcelšana tika skaidrota ar pasaules ekonomikas krīzi, tomēr, ja tā īstenošana būtu turpināta, visticamāk, projekts sastaptos ar niknu vides aktīvistu pretestību, jo plānotā paplašināšanas vieta atrodas tuvu jūras rezervātam.

“Es īpašu uzmanību pievērsīšu tam, lai nodrošinātu, ka projekts gan būvniecības, gan jaunās virsmas izmantošanas laikā atbilst stingriem vides aizsardzības noteikumiem, kurus es izstrādāšu,” solīja Albērs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+