×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Mongoļi novilka bikses un dabūja trīs gadu diskvalifikāciju

ITAR-TASS/ScanpixITAR-TASS/Scanpix

Mongolijas brīvā stila cīņas treneri Bjambarenčins Bajarra un Cerenbātars Cogbajars, kuri Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs protesta laikā uz cīņas paklāja novilka virsdrēbes, saņēmuši trīs gadu diskvalifikācijas, vēsta Starptautiskā Cīņas federācija (UWW).

Riodežaneiro olimpisko spēļu vienā no bronzas fināliem sacensībās svara kategorijā līdz 65 kilogramiem, protestējot pret piešķirto zaudējumu, viens no Mongolijas treneriem dusmās novilka kreklu un trieca apģērbu un apavus pret cīņas paklāju. Tāpat viņš kliedza un ar atvērtām rokām izaicināja apkārtējos. Sākotnēji otrs Mongolijas treneris mēģināja apturēt savu kolēģi, bet vēlāk uzkurināja publiku un arī pievienojās savdabīgajam protestam. Lai abi iekarsušie treneri atstātu cīņas paklāju, bija nepieciešama apsardzes iejaukšanās.

UWW trešdien paziņoja, ka abi emocionālie treneri saņēmuši trīs gadu diskvalifikācijas, kā arī Mongolijas Cīņas federācijai piespriests 50 000 Šveices franku (46 000 eiro) liels naudas sods.
Vienā no diviem bronzas fināliem mongoļu cīkstonis Mandahnarans Ganzorigs cīņas beigās atradās vadībā ar 7:6 pret Uzbekistānas cīkstoni Ihtijoru Navruzovu, taču sāka pāragri svinēt savu panākumu.
Ganzorigs septiņas sekundes pirms cīņas beigām, svinot uzvaru, sāka skriet pa cīņas paklāju un atteicās ieiet satvērienā ar Navruzovu. Pēc finālsvilpes treneri Ganzorigam uzklāja virsū Mongolijas karogu.
Tomēr tiesneši par mongoļa izdarībām cīkstonim piešķīra vienu soda punktu. Mongoļi iesniedza protestu, kas netika apmierināts, tādējādi Ganzorigam tika piešķirts vēl viens soda punkts, kas noveda pie zaudējuma ar rezultātu 7:8.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+