Latvijā
Rīga

Motormuzejs – kā no jauna dzimis! 16

Ekspozīcijas jaunumi: “Nofotografējies “ZiS” automobilī!” – iespēja virtuāli iejusties un iemūžināt sevi padomju armijas parādē; “Impresija par braucienu uz kāzām kolhozā Bormaņos 1975. gadā” jeb virtuāls brauciens “PAZ” autobusā un “Izkrāso “Elektro RAF”” jeb mikroautobusa virtuālā krāsošana, mainot multimediālo 3D projekciju. Foto – Anda Krauze

1989. gadā atklātā Rīgas Motormuzeja ēka ir pārbūvēta atbilstoši mūsdienu prasībām: muzejs tagad ieguvis plašākas, kvalitatīvākas ekspozīcijas telpas, labiekārtotu un patīkamu vidi, kā arī ir ērti pieejams ikvienam apmeklētājam. Būvniecība un telpu iekārtojums izmaksāja 5,6 miljonus eiro, savukārt muzejā apskatāmā ekspozīcija – 2,5 miljonus eiro. Par to paldies Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD), kas to visu finansējusi un vēl papildus palīdzējusi izveidot Biķernieku jauno rallijkrosa trasi, kurā oktobra sākumā pirmo reizi risināsies Latvijas pasaules rallijkrosa čempionāta posms “Neste World RX of Latvia”. Tāpēc likumsakarīgi, ka rekonstruētajā muzejā mājvietu līdzās radis arī CSDD korporatīvo klientu apkalpošanas centrs – arhitektoniski izteiksmīga celtne.

 

Galerijas nosaukums

Uzziņa

Ekspozīcija izvietota trīs stāvos, vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, un tajā patlaban aplūkojami vairāk nekā 100 automobiļu, motociklu un velosipēdu. Muzeja ekspozīcija veidota kā interaktīvs stāsts par unikāliem spēkratiem, personībām un nozīmīgākajiem notikumiem auto vēsturē.

Rekonstrukcijas laikā muzeja krājumi papildināti ar vairākiem jaunieguvumiem un restaurētiem spēkratiem, no kuriem lielākā daļa būs redzami arī atjaunotajā muzeja ekspozīcijā.

Dinamisku muzeja darbību nodrošinās atsevišķa maināma izstāžu zāle, kā arī modernas konferenču telpas. Muzejā darbojas kafejnīca un bērnu rotaļu laukums.

Ēkas rekonstrukciju īstenoja arhitektu birojs SIA “Projektēšanas birojs Arhis” un būvnieki SIA “Skonto būve”, bet ekspozīcijas dizainu veidoja SIA “H2E”.

LA.lv