Mobilā versija
+2.6°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
7. novembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Kā dep. Kabanovs pa 2. stāva logu izkāpa (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Jums taču gadījies būt avīzes “Vesti segodņa” komandas gara uzturēšanas ballītē? Kas to nav piedzīvojis un izbaudījis, tam providence dzīvē gājusi garām ar līkumu – pataustiet, vai jums pie galvas nav pieglaudušās ēzeļa ausis!

Oi, jarmarka kāda, šī ballīte! Telpas izcakotas ar Sv. Georga krāsu lentītēm, bet sienām piešņorēti karodziņi ar antifašistu simboliku. Tur iet visai skaļi. No istabas uz istabu atbalsojas žēli stiepts gaspažas sauciens – Vasja, mņe ploho, pomogi! – bet sārtvaidzis jauneklis, garāmskriedams, opā, saķer aiz pleca – Duņku Naļivaiko, biedri, neredzējāt? Deju grīdā skan klusināta mūzika, Ļeontjevs vai kazarmu kuplejas, vienkārši un glīti klāto galdu rotā izmeklētas uzkodas ar kaltētām zivīm un skābētiem gurķiem, bet kā firmas ēdiens ir “poņuhaj vot eto!”. Lai arī ap patvāri guļ kritušie, zārku meistaram Bezenčukam velti meklēt darbu ballītē. Dzīve, biedri, maļina!

Paviljonā mūsu draugs Koļa Kabanovs – publicists, tautas deputāts un zinātniskās biedrības “Latam būt!” priekšsēdētājs – ņēma jau astoto ceļakāju. Rakstnieks jutās sirsnīgā spalvasbrāļu lokā – starp citiem izveicīgākajiem žurnālistiem, kas melnu par baltu pataisīs. Nikolajs pirtiņā bijis, izpēries, nokopis no galda gardumus kā dūšīgs ēdājs, apkopts kā ķeizars. Kolēgām dūšas uztaisīšanas labad reizēm lika sevi uzrunāt te par palkavnieku, te par lielmeistaru, bet dāmām, jokus mīlēdams, stāstīja, ka jūtas noguris pēc Karlsbādes turnīra.

Piķis zina, kāda joda pēc labie dzīru un galda biedri čarku pēc čarkas, vārds pa vārdam – es tev ragus aplauzīšu, bet tu man tabaciņu paošņāsi – paliek skarbāki. Kāds čorts izlēca no tabakdozes – HVZ. Kazi, tēvainim Kostjam no “Rodnoj jazik” dotajā momentā neiepatikās “Saskaņas centra” prinča fizionomija. Varbūt krievu džentlmeņi atšuva viens otru augstā tonalitātē ar māmiņas vārdiem. Vai arī razbainieks Kostiks smādēja deputāta peldbiksīšu krāsu. Nu, viņš, īsts spēka mitriķis, no pečkas nokāpis Iļja Muromietis ar kulakiem, ko var lietot arī vesera vietā, sadeva sutu Nikolajam Ivanovičam kā nespēcīgam intelbeņķim.

Noboksēts un juzdams, ka otrā raundā ringā arī būs minoritāte, toties ķīviņš draud uzsilt vienu grādu sīvāks, draugs Koļa, vaigā mirdzēdams te olīvzaļš, te zilimelns, galvā izdzirdēja balsis – Koļa, vanadziņ, mūc! Jolki palki, cilvēka pauris nav ar čugunu oderēts! Tad viņš lidoja. Ne akurāt kā Maija Pļisecka, bet ar vējiņu. Paskaidrojumā partijai atzinās – dzerstiņš bija, neatceros, vai saucu “naših bjut” vai “par brīvu Latviju”! Tālāko zināt – 2. stāva logs, asfalts, ielauztas ribas, politraumas, izpalīdzīgs dvorņiks, gādīgs feldšeris, ožamais spirts, ceļteku kompreses, ģipsis. Humānā cilvēce uzbangojusi – “Saskaņas centrs” būs runājoši koka kluči bez sirds, ja nolaidīs smagi ievainotu dep. Kabanovu lejā arī pa partijas trepēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. “Kostja no “Rodnoj jazik””

  Kurš tas ir?

 2. Logu ar durvīm sajauca … vai trepes tur arī bija?

 3. prokoļno . Egil! Tik uz priekšu . Koļa un pārējie voblas rijēji to ir pelnījuši.

 4. Burvīgs lasāmais!

 5. pareizi pateikts,var asaru noswlaucīt reizē ar puņķi saeimas karogā.

 6. Vai “LA”, Līcīšu kga personā, ar šo gara darbu cenšas “dzeltenumā” izgriezt pogas “VZ”, “KJ”, “PDz”utml. preses “izstrādājumiem” kopā ņemtiem?, – HVZ…

 7. Ah Koļa,Koļa , Koļecka; zacem ti v ļes hodil.
  Ņi volk znaješ, ņi medvedja,
  Da toļko ļesnika

 8. Skarbi,ironiski un pelnīti.

 9. cik žultains rakts, autors neko nepateica, tikai izsmēja

 10. labs raksts.kārtīgi izsmējos :))

Uldis Šmits: Gribi Eiropu, gatavojies Marinai (1)Nesenā pieredze liek būt gataviem jebkādiem pavērsieniem Francijas prezidenta vēlēšanās
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Alkohola promiles budžetā kāps

Finanšu ministrija saskaņošanai nodevusi nodokļu reformas pamatnostādnes. Reformas ieviešanas rezultātā radušos nodokļu ieņēmumu zudumus iecerēts kompensēt ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam.

Piemēram, vīna akcīzes nodokli plānots celt par 18% – no pašreizējiem 78 eiro līdz 92 eiro par 100 litriem. Akcīzes nodoklis alum varētu augt par 24% – no 4,5 eiro par katru absolūtā spirta tilpumprocentu līdz 5,6 eiro.

Premjers Māris Kučinskis rakstā potālā “Delfi” min, ka nodokļu likmju palielinājums galvenokārt skar produktus, “kuri iedzīvotājiem nav vitāli nepieciešami”, proti, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem”. Bet akcīze degvielai tikšot palielināta tikai tādā apmērā, “lai tam nebūtu jūtama ietekme uz tautsaimniecību”.

Vai mērķis likvidēt bērnunamus Latvijā ir sasniedzams?
Monika Zīle: Mīļoto slaktēšana (2)Mūsu dzimtās valodas jēdzienu lietošana kļūst arvien paviršāka
Draugiem Facebook Twitter Google+