Sports
Motoru sports

Paskatīsimies pēc pāris mēnešiem – Mucenieks gatavs atgriezties motokrosā pēc šausmīga kritiena0


Elvijs Mucenieks
Elvijs Mucenieks
Foto: Juris Kalniņš

Iepriekšējo motokrosa sezonu smaga savainojuma dēļ izlaidušais Elvijs Mucenieks gatavs atgriezties savā iemīļotajā sporta veidā un apsolījis to darīt Didža Gorbenko motocikla blakusvāģī.

Pirms gada Elvijs Mucenieks pasaules vicečempiona statusā sezonu sāka francūža Valentīna Žirū komandā. Abi bija vieni no čempionu titula galvenajiem pretendentiem, uzvarēja trijos no sezonas pirmajiem četriem braucieniem, taču tad smags kritiens Spānijā pārvilka treknu svītru iecerētajam. Elvijam bija jāatver jauna lappuse – tiešā nozīmē sāpīga, pacietīga un ilga cīņa par atgriešanos pilnvērtīgā dzīvē.

Kritienā motocikla stienis, pie kuras turas kantētājs, ietriecās Mucenieka mugurā. Piecas lauztas ribas un mugurkaula skriemelis. Sarežģīta operācija, kurā ar sešām skrūvēm tika savienoti mugurkaula apakšējie trīs skriemeļi. Elvija komanda tikai divus mēnešus pēc notikušā ziņoja, ka viņš var sākt rehabilitācijas procesu fizioterapeita vadībā. Pēc pieciem mēnešiem Mucenieks atgriezās savā darba vietā.

Notikušais nesalauza viņa sportisko garu un spītu. Jau rudens pusē Mucenieks neslēpa, ka vēlas atgriezties motokrosā. “Pavasara sākumā pamēģināšu iekāpt atpakaļ blakusvāģī un nobraukt kādu treniņu. Ja jutīšu, ka varu, tad domāšu tālāk, bet šobrīd koncentrējos tikai un vienīgi saviem treniņiem, lai varētu pilnvērtīgi dzīvot,” toreiz sacīja Mucenieks.

Gulbenietis Didzis Gorbenko pērn brauca kopā ar igauni Tanelu Keivu, taču šī sadarbība neturpināsies. Didzis ir viens no nedaudzajiem Latvijas ekipāžu motokrosa jaunajiem un talantīgajiem pilotiem. Pērn apostīja pasaules čempionāta gaisu mums tuvākajos posmos, sakrāja 12 punktus un ieguva 39. vietu. Pašu mājās viņam sudrabs Latvijas čempionātā un zelts Igaunijā, bet ziemas sezonā – uzvara Latvijas skijoringa čempionāta lielajā tautas klasē (LTK). Arī šo ziemu Gorbenko kopā ar Oskaru Dzirkalu sāka ar uzvarām LTK klasē Vecpiebalgā un Madonā.

Janvārī tika paziņots, ka Gorbenko jaunības azarts un talants tiks apvienots ar Mucenieka pieredzi. Tiesa, motokrosa līdzjutējiem Latvijā vēl būs jāpagaida savas simtprocentīgās latviešu komandas atgriešanās pasaules čempionāta apritē.

“Zinu, ka esat pārsteigti par manu lēmumu šogad braukt kopā ar Didzi Gorbenko. Vēl vajadzīgi vismaz divi mēneši, kamēr atkal varēšu kāpt motociklā un aizvadīšu pirmo treniņu. Tikai pēc tam mēs varēsim izdarīt kādus secinājumus. Ja mugura un veselība to atļaus, ja Didzis būs ar visu apmierināts, mēs piedalīsimies Latvijas čempionātā un varbūt arī dažos Igaunijas čempionāta posmos.

Atbildot uz daudzajiem jautājumiem par pasaules čempionātu – nē, es neesmu gatavs tajā nobraukt pilnu sezonu,”

savā uzrunā līdzjutējiem pauž Elvijs Mucenieks.

Saistītie raksti

Motociklu Gorbenko un Mucenieka ekipāžai sagatavojis desmitkārtējais pasaules čempions holandietis Daniels Vilemsens, kurš 43 gadu vecumā joprojām piedalīsies pasaules čempionātā. No latviešiem ar saviem iepriekšējiem komandas biedriem turpinās startēt divi mūsu līdzbraucēji – Kaspars Stupelis būs holandieša Etjēna Baksa komandā, Lauris Daiders otro sezonu palīdzēs igaunim Kertam Varikam.

Latvijas čempionātā šosezon paredzēti pieci posmi, pirmie no tiem 28. aprīlī un 5. maijā ieplānoti Aizputē un Apē. Pasaules čempionāta Latvijas posms – 27. un 28. jūlijā Pīlādžu mototrasē Stelpē.

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
Porziņģis piedalās labdarības kampaņā, lai pabarotu izsalkušos bērnus
10 stundas
LE
LETA
Sports
U-20 izlase sagrauj slovēņus – līdz elitei divas uzvaras
10 stundas
LE
LETA
Sports
Marcinkēviča turpina ceļojumu pa Indijas turnīriem
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus
Intervija 2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Laika apstākļus nākošnedēļ noteiks ciklonu darbība: kļūs siltāks un biežāk līs
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Sensācija izpalika – Latvijas florbolistes netiek pusfinālā
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 3
8 stundas