×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

“Muse” jau trešoreiz
 Latvijā

ReklāmfotoReklāmfoto

13. decembrī hallē “Arēna Rīga” koncertu sniegs viena no šā brīža aktuālākajām un arī iespaidīgākajām koncertgrupām pasaulē – britu rokmūziķi “Muse”. Jau trešoreiz uzstājoties Latvijā, mūziķi iepazīstinās ar savu jaunāko albumu “The 2nd Law”, kas jau sācis uzvaras gājienu pasaules grāvēju parādēs. 


 

Lai arī grupa ar iedvesmojošo un romantisko nosaukumu “Muse” (“Mūza”) pie rokmūzikas apvāršņa uzausa tālo deviņdesmito sākumā, toreiz kopā sanākot klasesbiedru trio, labu laiku viņu mūzika skanēja vien rokmūzikas gardēžu atskaņotājos, bet ierakstu kompānijas nesteidzās slēgt līgumus – līdz pat viņu pirmajam izdevumam “Showbiz” (1999), kurā spilgti parādās “Muse” agresīvais, bet reizē melanholiskais skanējums – grupas rokraksts, kas tagad sajūsmina miljoniem klausītāju visā pasaulē.

Kritiķu atzinība nāca līdz ar “Muse” otro izdevumu “Origin of Symmetry” (2001), tika pamanīta vēl kāda viņu spēcīgā puse – simfoniskā virzība. Tolaik “Muse” tika nodēvēti par neparastu Kobeina, Gustava Mālera, Kafkas un “The Tiger Lillies” savienojumu. Tolaik grupas solista Metjū Belemija balss neveiksmes stāsts pārvērtās slavas dziesmās – tika pielikts punkts viņa ilgajām šaubām par paša balss materiāla nepiemērotību rokgrupai un “nedraudzīgumu” radio. Pašlaik ir skaidrs, ka Metjū balss iztur gan rokmūzikas mežonīgās enerģijas, gan falseta pārbaudījumus, nezaudējot ne kripatas savdabīguma.

Pasaules slavu “Muse” atnesa brīnišķīgais albums “Absolution” (2003), aizsākot līdz šim neapsīkušos balvu plūdus, ko vēl pastiprināja albums “Black Holes and Revelations” (2006). Pašlaik grupas kontā ir piecas “MTV Europe Music Awards”, piecas “Q Awards”, astoņas “NME Awards” un divas “Brit Awards” balvas kategorijā “Labākais dzīvais izpildījums”. Grupa triumfējusi arī “MTV Video” mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā, tāpat arī “American Music Award” un ieguvusi arī četrus “Kerrang! Awards” apbalvojumus. Jaunāko no tām – 2011. gadā “Grammy” balvu – par labāko rokmūzikas albumu “The Resistance” (2008).

Grupas jaunākais, pēc skaita sestais, albums “The 2nd Law” iznāca šoruden. M. Belamijs intervijā žurnālam “NME” to raksturo kā mūziku, kurā dominē elektroniskās mūzikas elementi – tā  skanējumu esot iedvesmojis franču elektroniskās mūzikas duets “Justice”.

Latvijā “Muse” pirmoreiz viesojās 2007. gadā, kad “Arēnā Rīga” sniedza grandiozu koncertu, bet otrajā reizē padarīja par neaizmirstamu notikumu festivālu “Positivus” (2010) publikai no visas Baltijas. Lai arī nesen medijos izskanējusi ziņa, ka “Muse” solists M. Belamijs paslīdot guvis kājas pirkstu savainojumu un spiests pārvietoties ar kruķu palīdzību, bet grupa atcēlusi trīs koncertus, šā gada nogalē “Muse” tomēr uzstāsies gan Rīgā, gan Tallinā. Gaidāmie koncerti norisināsies grupas jaunākā albuma “The 2nd Law” turnejas ietvaros.

{source}
<iframe width=”700″ height=”394″ src=”http://www.youtube.com/embed/Ek0SgwWmF9w” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

“Muse” sola, ka viņu jaunākā ieraksta eksperimentālā ietekme būs jūtama arī koncerta vizuālajā risinājumā – kā jau esam pieredzējuši, arī šoreiz tas solīts ārkārtīgi iespaidīgs. “Izklausās traki, bet uz skatuves būs milzīga, otrādi apgāzta piramīda, kas pati pārveidosies. Tā raksturos varas hierarhiju, kas sagāzusies ar kājām gaisā. Koncerta apmeklētāji redzēs arī dejojošus citplanētiešus un citus pārsteigumus,” ar sev raksturīgo humoru par turnejas koncertiem izsakās grupa.

“Muse” koncertu Rīgā iesildīs rokgrupa “Deap Vally” meiteņu duets no Vankūveras, kas savas muzikālās gaitas sāka vien pirms gada, viņu daiļradē jūtama ietekme no “White Stripes” un Dženisas Džoplinas.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.30, ieeja – no plkst. 18.

Biļetes: “Biļešu servisa” un “Ticketpro” kasēs, HYPERLINK “http://www.ticketpro.lv” www.ticketpro.lv, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 25 – 45.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+