Sports
Ziemas sports

Mūsējie svētdien. Melbārdis bez Dreiškena, Rastorgujevs skries reabilitēties3

Reuters/Scanpix

Phjončhanas olimpisko spēļu devītajā dienā svētdien savu pēdējo startu aizvada biatlonists Andrejs Rastorgujevs, cenšoties revanšēties par iepriekšējām neveiksmēm, kamēr divnieku sacensības sāk Latvijas bobsleja ekipāžas.

Pirmais no latviešiem uz starta izies kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš naktī pēc Latvijas laika sāks milzu slaloma sacensības vīriem. Šeit pirmais brauciens sāksies plkst.3.15, latvietim saņemot 55.numuru starp 110 sportistiem, bet otro braucienu sportisti veiks no plkst.6.45. Sacensības varēs vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Zvejnieks otrdien sasniedza otro visu laiku augstāko Latvijas rezultātu kalnu slēpošanā olimpiskajās spēlēs – 2002.gadā Soltleiksitijā 25.vietu slalomā izcīnīja Ivars Ciaguns.
Savukārt pirms četriem gadiem Sočos 27.vietu slalomā izcīnīja Mārtiņš Onskulis.

Plkst.13.05 pēc Latvijas laika sāksies pirmais brauciens bobslejā divniekiem, bet otrais brauciens tiks veikts no plkst.14.40. Pirmo braucienu pilnā apmērā Latvijā raidošie televīzijas kanāli neplāno nodrošināt, bet otro būs iespējams redzēt LTV7 ēterā.

Pirmajā braucienā devītais starta numurs būs Oskaram Ķibermanim un Matīsam Miknim, kamēr ar 13.numuru startēs Oskars Melbārdis un Jānis Strenga.

Visus sešus treniņbraucienus Melbārdis aizvadīja ar savu ilggadējo stūrmani Daumantu Dreiškenu, ne reizi neesot zemāk par septīto vietu, tomēr vēl pirms pēdējiem diviem braucieniem sportistiem paziņots, ka sacensībās Latvijas vadošo pilotu iestums Jānis Strenga.

Līdz ar to Dreiškens, kurš Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā ienesa stadionā Latvijas karogu, atzina, ka savu karjeras pēdējo braucienu divniekos jau ir aizvadījis.

“Varbūt tāpēc, ka man pēdējā laikā rezultāti nav bijuši tie labākie. Nepatīkami, ka tā notiek otro gadu pēc kārtas,” Latvijas Televīzijai teica Dreiškens, kurš arī pērn pirms pasaules čempionāta tika aizstāts ar Strengu.

Trešais un ceturtais brauciens divniekos notiks svētdien, bet pēc tam olimpisko spēļu noslēgumā risināsies četrinieku sacensības.

Šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Ķibermanis guva ceturto vietu, kamēr Melbārdis bija astotajā pozīcijā, bet Žaļims ierindojās 14.vietā, kamēr četriniekiem Melbārdis bija piektais, bet Ķibermanis palika septītais.

Pirms gada pirmajās sacensībās Phjončhanā Ķibermanis kāpa uz goda pjedestāla gan divniekos, gan četriniekos, kamēr Melbārdis bija ceturtais četriniekos, bet divniekos samierinājās ar 12.vietu.

Tikmēr plkst.13.15 LTV7 tiešraidē sāksies 15 kilometru masu starts vīriešiem, pēdējo startu olimpiskajās spēlēs aizvadot Rastorgujevam.

Latvijas vadošais biatlonists sprintā nesašāva trīs mērķus un ieņēma 24.vietu, bet iedzīšanā viņš ar četrām kļūdām pakāpās uz 12.pozīciju. Savukārt ceturtdien iedzīšanā Rastorgujevs pamanījās neaizvērt pat sešus mērķus, samierinoties ar 59.vietu.

Svētdien kopā tiks sadalīti seši medaļu komplekti – kalnu slēpošanas milzu slalomā vīriem, slēpošanas sloupstailā un frīstaila slēpošanas akrobātikas disciplīnā vīriem, 4×10 kilometru stafetē vīriem distanču slēpošanā, 15 kilometru masu startā vīriem biatlonā, kā arī ātrslidošanas 500 metru distancē dāmām.

LA.lv