Sports
Ziemas sports

Mūsējie trešdien. Ceram uz pirmo medaļu0

foto: AP/LETA

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs trešdien startēs seši Latvijas atlēti – kamaniņu sporta ekipāžas Andris Šics un Juris Šici, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, biatloniste Baiba Bendika, kā arī kalnu slēpotāja Lelde Gasūna.

Šiciem šīs ir ceturtās olimpiskās spēles un iepriekšējās divās viņi izcīnīja kopā trīs medaļas, pamatoti cerot uz veiksmīgu startu arī Phjončhanā. Treniņos brāļiem ilgi neizdevās tīri veikt trasi, bet pēdējā treniņbraucienā uzrādītais trešais ātrākais laiks, kā arī viņu pieredze, meistarība un māka sagatavoties svarīgākajiem startiem ir pamats, lai arī šoreiz cīnītos par pjedestālu. Sacensības sāksies 13:20 un startēs arī otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kuriem šīs ir trešās olimpiskās spēles.

Nedaudz ātrāk – 13:05 sāksies biatlona 15 kilometru distance sievietēm, kurā startēs Baiba Bendika. Korejā viņa sprintā bija 39., iedzīšanā – 33. vietā. Solis distancē ir gana ātrs un ar veiksmīgu šaušanu var cerēt uz augstu vietu, varbūt pat iekļūt desmitniekā, kas šosezon Pasaules kausos ir izdevies.

Jau 3:15 naktī sāksies slaloma sacensības kalnu slēpošanā sievietēm un uz starta savās otrajās olimpiskajās spēlēs stāsies Lelde Gasūna. Jauno gadu viņa slimības dēļ sagaidīja slimnīcā, tas izjauca gatavošanās plānu, tomēr sportiste cer iekļūt trīsdesmitniekā. Šodien Kristapam Zvejniekam Alpu kombinācijā tas izdevās (26. vieta).

Otrdien Haralds Silovs ātrslidošanā 1500 metros pozitīvi pārsteidza ar ceturto vietu. Jācer, ka rīt latvieši pakāps vēl solīti augšup.

LA.lv