Mobilā versija
-1.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Otrdiena, 24. oktobris, 2017
1. marts, 2017
Drukāt

Muzeju “restarts”. Kā piesaistāt apmeklētājus?

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Anna Balandina, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve: “Vispārējā muzeja restaurācija un rekonstrukcija noteikti ir pievērsusi pastiprinātu apmeklētāju uzmanību un ir viens no iemesliem, kālab pērn tas bijis visvairāk apmeklētais muzejs Latvijā. Tomēr ļoti būtisks ir arī kvalitatīvais saturiskais piedāvājums, kas līdztekus ēkai arī savā ziņā piedzīvojis tādu kā restartu. Muzejs kļuvis daudz pieejamāks gan fiziski, gan arī saturiski. Tāpat nostrādājusi arī cenu politika. Ģimenes biļete ir ļoti izdevīga, un cilvēki to novērtē, jo būtiski pieaudzis ģimeņu apmeklējums. Plašās telpas ļauj atvērt arvien jaunas izstādes mūsdienīgā izpildījumā un piedāvāt arī dažādas izglītības programmas un pasākumus.”

 

Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta pārstāve: “Sadarbojamies ar vairāk nekā 85 Latvijas un ārvalstu tūrisma firmām, kas piesaista tūristu interesi muzejrezervātam. Apmeklētājiem piedāvājam ne tikai saistošas ekspozīcijas un ekskursijas, bet arī dažādas interaktīvas programmas, kas kļūst aizvien populārākas. Muzeja panākumu pamatā ir pastāvīgs radošs darbs, kuru veic mūsu komanda, lai nodrošinātu kvalitatīvu piedāvājumu visās jomās. Pie mums sastopami gandrīz visi Latvijas kultūrvēsturisko centru elementi, turklāt kultūras materiālo un nemateriālo mantojumu papildina gleznainā daba un kultūrvēsturiskā ainava. Īpaši apmeklētāju iecienīti ir dažādie pie mums notiekošie tradicionālie pasākumi.”

 

Ilze Kusiņa, Rundāles pils muzeja pārstāve: “Nemitīgi papildinām muzeja ekspozīciju, iegādājoties jaunus eksponātus. Līdztekus tam pie mums notiek dažādi pasākumi, kas arī ļoti patīk apmeklētājiem. Par visiem jaunumiem un aktivitātēm cenšamies aktīvi ziņot mūsu mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos. Patlaban aktīvi strādājam pie dekoratīvās mākslas izstādes pilnveides, kas patiesībā būs kā mazs muzejs muzejā. To atklāt plānots valsts apaļās jubilejas gadā.”

 

Pievienot komentāru

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Trīs lietas, kas jāizdara vīrietim

Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, ar nopelnītiem 10,787 miljoniem eiro sarakstā ierindojoties 6. vietā. Šis fakts publicēts žurnālā “100 Latvijas lielākie pelnītāji”. Lielā pelnītāja godu E. Šleseram sarūpējusi SIA “Regma 1”, kurā viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% pieder bijušajam politiķim, viesnīcā “Rīdzene” noklausīto sarunu varonim Aināram Šleseram, viņa sievai un otram dēlam.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+