×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

Muzeju “restarts”. Kā piesaistāt apmeklētājus?

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Anna Balandina, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve: “Vispārējā muzeja restaurācija un rekonstrukcija noteikti ir pievērsusi pastiprinātu apmeklētāju uzmanību un ir viens no iemesliem, kālab pērn tas bijis visvairāk apmeklētais muzejs Latvijā. Tomēr ļoti būtisks ir arī kvalitatīvais saturiskais piedāvājums, kas līdztekus ēkai arī savā ziņā piedzīvojis tādu kā restartu. Muzejs kļuvis daudz pieejamāks gan fiziski, gan arī saturiski. Tāpat nostrādājusi arī cenu politika. Ģimenes biļete ir ļoti izdevīga, un cilvēki to novērtē, jo būtiski pieaudzis ģimeņu apmeklējums. Plašās telpas ļauj atvērt arvien jaunas izstādes mūsdienīgā izpildījumā un piedāvāt arī dažādas izglītības programmas un pasākumus.”

 

Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta pārstāve: “Sadarbojamies ar vairāk nekā 85 Latvijas un ārvalstu tūrisma firmām, kas piesaista tūristu interesi muzejrezervātam. Apmeklētājiem piedāvājam ne tikai saistošas ekspozīcijas un ekskursijas, bet arī dažādas interaktīvas programmas, kas kļūst aizvien populārākas. Muzeja panākumu pamatā ir pastāvīgs radošs darbs, kuru veic mūsu komanda, lai nodrošinātu kvalitatīvu piedāvājumu visās jomās. Pie mums sastopami gandrīz visi Latvijas kultūrvēsturisko centru elementi, turklāt kultūras materiālo un nemateriālo mantojumu papildina gleznainā daba un kultūrvēsturiskā ainava. Īpaši apmeklētāju iecienīti ir dažādie pie mums notiekošie tradicionālie pasākumi.”

 

Ilze Kusiņa, Rundāles pils muzeja pārstāve: “Nemitīgi papildinām muzeja ekspozīciju, iegādājoties jaunus eksponātus. Līdztekus tam pie mums notiek dažādi pasākumi, kas arī ļoti patīk apmeklētājiem. Par visiem jaunumiem un aktivitātēm cenšamies aktīvi ziņot mūsu mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos. Patlaban aktīvi strādājam pie dekoratīvās mākslas izstādes pilnveides, kas patiesībā būs kā mazs muzejs muzejā. To atklāt plānots valsts apaļās jubilejas gadā.”

 

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+