Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
1. marts, 2017
Drukāt

Muzeju “restarts”. Kā piesaistāt apmeklētājus?

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Anna Balandina, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve: “Vispārējā muzeja restaurācija un rekonstrukcija noteikti ir pievērsusi pastiprinātu apmeklētāju uzmanību un ir viens no iemesliem, kālab pērn tas bijis visvairāk apmeklētais muzejs Latvijā. Tomēr ļoti būtisks ir arī kvalitatīvais saturiskais piedāvājums, kas līdztekus ēkai arī savā ziņā piedzīvojis tādu kā restartu. Muzejs kļuvis daudz pieejamāks gan fiziski, gan arī saturiski. Tāpat nostrādājusi arī cenu politika. Ģimenes biļete ir ļoti izdevīga, un cilvēki to novērtē, jo būtiski pieaudzis ģimeņu apmeklējums. Plašās telpas ļauj atvērt arvien jaunas izstādes mūsdienīgā izpildījumā un piedāvāt arī dažādas izglītības programmas un pasākumus.”

 

Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta pārstāve: “Sadarbojamies ar vairāk nekā 85 Latvijas un ārvalstu tūrisma firmām, kas piesaista tūristu interesi muzejrezervātam. Apmeklētājiem piedāvājam ne tikai saistošas ekspozīcijas un ekskursijas, bet arī dažādas interaktīvas programmas, kas kļūst aizvien populārākas. Muzeja panākumu pamatā ir pastāvīgs radošs darbs, kuru veic mūsu komanda, lai nodrošinātu kvalitatīvu piedāvājumu visās jomās. Pie mums sastopami gandrīz visi Latvijas kultūrvēsturisko centru elementi, turklāt kultūras materiālo un nemateriālo mantojumu papildina gleznainā daba un kultūrvēsturiskā ainava. Īpaši apmeklētāju iecienīti ir dažādie pie mums notiekošie tradicionālie pasākumi.”

 

Ilze Kusiņa, Rundāles pils muzeja pārstāve: “Nemitīgi papildinām muzeja ekspozīciju, iegādājoties jaunus eksponātus. Līdztekus tam pie mums notiek dažādi pasākumi, kas arī ļoti patīk apmeklētājiem. Par visiem jaunumiem un aktivitātēm cenšamies aktīvi ziņot mūsu mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos. Patlaban aktīvi strādājam pie dekoratīvās mākslas izstādes pilnveides, kas patiesībā būs kā mazs muzejs muzejā. To atklāt plānots valsts apaļās jubilejas gadā.”

 

Pievienot komentāru

Juris Lorencs: Mazā valsts un lielā bumba (3)Sodot Ziemeļkoreju ar militāru spēku, sekas var būt neprognozējamas un traģiskas, bet arī piekāpšanās šim režīmam var novest pie slikta gala.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Uzmanību! Nikns ražotājs!

“Dogo” ražotājs nikns

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) paziņojis, ka uzņēmuma “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu jeb urīnvielu. Taču “Tukuma straumes” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks aģentūrai LETA teicis, ka šāda viela nav atrodama un nevarot būt pieejama uzņēmuma ražotajā suņu un kaķu barībā. Podnieks izteicis pieļāvumu, ka PVD rezultāti neatbilst patiesībai un ka laboratorisko analīžu rezultātus varētu būt viltojušas tās pašas personas, kas īstenojot nomelnojošo kampaņu pret “Tukuma straumi”. Starp “Tukuma straumi” un veterinārārstiem 2015. gada martā pēc suņu slimības – barības vada sašaurinājuma – uzliesmojuma sākās konflikts. Saslimšanas cēloņu izpētē ieguldīti lieli resursi, taču analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt šīs slimības izraisītājas. Novembrī paredzēta tiesas sēde, kurā skatīs pēc suņu barības “Dogo” ražotāja prasības ierosināto civillietu par neslavas celšanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ierosināja lietu pēc “Tukuma straume” pieteikuma pret 17 fiziskām un juridiskām personām – veterinārārstiem – par 458 411 eiro solidāru piedziņu.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Draugiem Facebook Twitter Google+