Kultūra
Mūzika

Mūžībā aizgājis komponists, skaņu režisors Ungars Savickis1

Foto: Lauris Nagliņš/LETA

10. oktobrī mūžībā devies komponists un skaņu režisors Ungars Savickis, portāls LA.lv uzzināja Latvijas Radio.

Atvadīšanās no komponista notiks 16. oktobrī plkst. 15 Rīgas Krematorijas lielajā zālē, informē komponista tuvinieki.

Ungars Savickis (1952–2018) bijis pazīstams kā estrādes un teātra mūzikas komponists, ilgus gadus strādājis kā Latvijas Radio skaņu režisors.

Ungars Savickis 1975. gadā absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju, Valentīna Utkina kompozīcijas klasi. Zināšanas kompozīcijā papildinājis PSRS komponistu jaunrades namā Ivanovā pie Ābrama Finkelšteina.

Kopš 1975. gada viņš strādājis Latvijas Radio, bet kopš 1991. gada bijis Radioteātra skaņu režisors. Vairākas reizes saņēmis Latvijas Nacionālās radio un televīzijas padomes balvu kategorijā “Gada labākais skaņu režisors”. Tāpat Ungars Savickis ir pirmais audioreklāmu izgatavotājs Latvijā. Šajā jomā darbojies jau kopš 1982. gada. Strādājis par reklāmas producentu, rakstot mūziku audio un video reklāmām.

70. un 80. gados Ungars Savickis aktīvi darbojies estrādes mūzikas jomā – vadījis ansambļus “Metronoms” (1972), “Inversija” (1976–1979), Olaines KN estrādes orķestri un vokāli instrumentālo ansambli (1980–1982), bijis viens no grupas “Jumprava” dibinātājiem. (1984). 1982. gada Mikrofona aptaujā 10. vietā ierindojās viņa apcerīgā dziesma “Nav mīla jāmeklē” Ingus Pētersona sniegumā.

Kā komponists Ungars Savickis sadarbojies ar gandrīz visiem 70. un 80. gadu pazīstamākajiem latviešu estrādes dziedātājiem, bet visvairāk – ar ansambli “Eolika”, kam komponējis roka kantātes. Viņš komponējis mūziku vairāk nekā 200 teātra izrādēm un kinofilmām, kā arī Radioteātra iestudējumiem. Klausītājiem pazīstamākās par Ungara Savicka nopietno mūziku gan, iespējams, būs joku dziesmas, ko viņš sacerēja radioiestudējumiem “Saulgožu pagasta ainiņas”.

Ungars Savickis bija Latvijas Teātra darbinieku savienības biedrs un Latvijas Komponistu savienības biedrs. Saņēmis vairākas balvas dziesmu konkursos.

Izsakām līdzjūtību Ungara Savicka tuviniekiem, un, komponistam mūžībā aizejot, atgādinām viņa pazīstamākās melodijas.

“Nav mīla jāmeklē, tā atnāks pati”, dzied Ingus Pētersons

“Tavās rokās”, dzied Aija Kukule

“Latgales svečturi”, dzied Margarita Vilcāne

“Vasarnieku rudens”, dzied “Eolika”

“Bišu lācis”, dzied Adrians Kukuvass

LA.lv