Latvijā
Sabiedrība

Mūžībā aizgājusi Anita Garanča6


Vokālā pedagoģe Anita Garanča.
Vokālā pedagoģe Anita Garanča.
Foto: LETA

Mūžībā aizgājusi vokālā pedagoģe un dziedātāja Anita Garanča (10.02.1949 – 23.07.2015), aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālajā operā (LNO).

Latvijas Nacionālās operas solistu vokālā pedagoģe Anita Garanča ir izaudzinājusi daudzus patiesi izcilus operas māksliniekus, sniedzot viņiem vērtīgus padomus vokālās meistarības padziļināšanā. Anitas Garančas audzēkņi šobrīd dzied uz pasaules nozīmīgākajām operas skatuvēm Ņujorkā, Milānā, Vīnē, Parīzē, Londonā un citās metropolēs, atgādina operas sabiedrisko attiecību speciāliste Irbe Treile.

Daļa no viņiem tagad uzstājas uz pasaules mēroga operas skatuvēm. Viņas audzēkņi ir tādi dziedātāji kā Maija Kovaļevska, Ilona Bagele, Evija Martinsone, Ieva Parša, Inga Šļubovska, Viesturs Jansons un citi – arī viņas meita, pasaulslavenais mecosoprāns Elīna Garanča.Anitu Garanču par savu skolotāju sauc arī liela daļa Latvijas dramatiskā teātra aktieru.

Audzēkņi atzīst, ka Anita Garanča ar savu augsto profesionalitāti un sirds siltumu palīdzējusi attīstīt ne tikai viņu balsis, bet arī personību.

Anita Garanča 1973. gadā absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģentu nodaļu, bet 1982. gadā ieguvusi diplomu vokālajā mākslā, bijusi kamerkora “Ave Sol” un Filharmonijas soliste. Latvijas Nacionālajā operā izcilā skolotāja strādāja kopš 1996. gada. Anita Garanča bijusi augstu novērtēta profesore Latvijas Mūzikas akadēmijā un Latvijas Kultūras akadēmijā.

Treile piebilda, ka informācija par atvadīšanos no Anitas Garančas tiks paziņota atsevišķi.

LA.lv