Latvijā
Politika

NA bijušas sarunas ar vairākiem potenciālajiem kultūras ministra kandidātiem 0


Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš un demisionējusī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende preses konferencē informē par paveikto.
Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš un demisionējusī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende preses konferencē informē par paveikto.
Foto: LETA

Nacionālajai apvienībai (NA) ir bijušas sarunas ar potenciālajiem kultūras ministra amata kandidātiem, bet vārdu tā nosauks tikai pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas, liecina NA līdzpriekšsēdētāja Gaida Bērziņa sacītais ceturtdien žurnālistiem.

“Kultūras ministra amata kandidāta izvirzīšanas process būs mūsu prioritāte uzreiz pēc budžeta pieņemšanas,” sacīja Bērziņš.

Ceturtdien koalīcijas partijas apstiprināja vienošanos par turpmāko termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas politiku un līdz ar to atbalstu nākamā gada budžetam.

Bērziņš sacīja, ka noslēgtā vienošanās veicinās ātrāku procesu kultūras ministra kandidātu meklēšanai.

“Neslēpšu, mums ir bijušas sarunas ar vairākiem potenciālajiem kandidātiem. Mēs neesam saņēmuši no viņiem akceptu nedz par pašu kandidēšanu, nedz arī par viņu vārdu nosaukšanu. Bet nu tagad šis process noteikti būs ātrāks,” teica Bērziņš.

Savukārt premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) uzsvēra, ka neredz pamatu, kādēļ NA būtu jāvilcinās ar kultūras ministra amata kandidāta izvirzīšanu.

“Manuprāt, vienošanās ir panākta, īpašu pamatu tālāk šo jautājumu novilcināt es neredzu,” viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka premjers 16.septembrī atbrīvoja no amata kultūras ministri Jaunzemi-Grendi un aicināja NA izvirzīt jaunu kandidātu. NA iepriekš paziņoja, ka apvienība kultūras ministra amata kandidātu pagaidām nevirzīs un par atbalstu valdībai lems nākamā gada budžeta apstiprināšanas kontekstā, vadoties no tā, kā izpildīs viņu prasības. Viena no tām bija par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu ārzemniekiem apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi un ieguldījumiem Latvijā.

LA.lv