×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

NA nesteigsies ar kandidāta virzīšanu kultūras ministra amatam

LETALETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) nesteigsies ar kandidāta virzīšanu kultūras ministra amatam un par turpmāku darbību valdībā NA lems, skatoties, kā tiks izpildītas apvienības prasības nākamā gada budžetā, liecina NA paziņojums.

 

NA valdes un frakcijas šodien kopsēdē atkārtoti uzsvērts, ka Ministru prezidenta Valda Dombrovska lēmums, atlaižot no kultūras ministres amata Žanetu Jaunzemi-Grendi (NA), ir nepamatots, un argumenti šādai rīcībai – absurdi, portālu “LA.lv” informēja NA pārstāve Laila Ozoliņa.

NA paziņojumā norāda, ka pārmest Jaunzemei-Grendei nesaprašanos ar nozari laikā, kad ministrei izveidojusies laba sadarbība un pausts lielāko kultūras nozari pārstāvošo organizāciju un iestāžu atbalsts, ir neloģiski.

Apvienība paziņojusi, ka Jaunzeme-Grende godprātīgi pildījusi valdības deklarācijā un partijas programmā izvirzītos uzdevumus, kā arī panākusi ievērojamu progresu gan nozares finansēšanā, gan caurspīdīgā un saprotamā finansējuma izmantošanā. “Ja problēmas ministres darbā ir bijušas, tās galvenokārt bija saistītas ar ārējā tēla jautājumiem, nevis paveikto darbu,” teikts paziņojumā.

“Jebkura aktīva politiķa darbība rod gan atbalstītājus, gan noliedzējus. Ministrei bija arī opozicionāri, kas sazobē ar topošu partiju politiķiem prata rīkot skaļas nomelnošanas kampaņas, taču šīs grupas ne tuvu nav uzskatāmas par nozari vai nozīmīgiem tās pārstāvjiem,” norāda NA frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis.

Savukārt NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norādījis, ka “nav skaidrs, kāpēc premjers nav atlaidis nevienu citu ministru, jo komunikācijas problēmas un reālas problēmas sadarbībā ar nozari bijušas izteikti vērojamas gan VARAM, gan Izglītības un zinātnes ministrijā, gan Veselības, gan Labklājības un citās ministrijās.”

NA ieskatā, patiesā premjera motivācija, panākot Jaunzemes-Grendes demisiju, bijusi cita – ne tā, kas pausta oficiālajos skaidrojumos. “Nacionālā apvienība uzskata, ka būtiskākais iemesls šādai premjera un viņa pārstāvētās partijas rīcībai ir atriebība par principialitāti ar 2014. gada budžetu saistītajās prasībās,” teikts NA paziņojumā.

NA prasa nākamgad pārtraukt uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi, prioritāri atbalstīt dzimstības veicināšanas pasākumus un sniegt nozīmīgu atbalstu jaunajām māmiņām, kā arī piešķirt adekvātu finansējumu Latvijas kultūrai.

Par tālāku darbību valdībā NA lems pēc tam, kad tiks panākta vienošanās par 2014. gada budžetu. Jaunu ministra kandidātu NA neizvirzīs sasteigti, un kultūras ministra pienākumus šobrīd pildīs tieslietu ministrs Jānis Bordāns (NA).

Jau vēstīts, ka premjers pagājušajā piektdienā pieprasīja kultūras ministres demisiju. Šādu lēmumu viņš pieņēma divas dienas pēc tam, kad kultūras ministre uzticības zaudēšanas dēļ bija atbrīvojusi no amata Latvijas Nacionālās operas direktoru Andreju Žagaru. Dombrovskis aicināja NA izvirzīt jaunu kultūras ministra amata kandidātu, kā arī aicināja apvienību uz konstruktīvu darbu valdībā.

NA politiķi pauda neapmierinātību ar šādu premjera lēmumu, solot šodien izlemt, kā tālāk rīkoties pēc tam, kad premjers izteica neuzticību apvienības kultūras ministrei Jaunzemei-Grendei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+