×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

NA rosina noteikt kritērijus “melnā saraksta” papildināšanai

LETALETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) rosina sasaukt Saeimas Nacionālas drošības komisijas sēdi, lai vienotos par prioritātēm un kritērijiem tā dēvētā melnā saraksta papildināšanai, informēja komisijas sekretārs deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK).

Kritērijos noteikti ir jāiekļauj personu saistība ar militāro industriju Krievijā, arī tad, ja tā šķietami ir pastarpināta, uzskata VL-TB/LNNK.

“Latvija ir Eiropas Savienības robežvalsts, tādēļ mūsu pienākums ir rūpēties par robežas drošību, un mums ir jābūt soli priekšā pārējiem. Esmu pārrunājis šo jautājumu ar komisijas vadītāju Valdi Zatleru (RP), kurš arī piekrīt, ka mums ir jābūt skaidriem kritērijiem, kas nosaka, kuras personas Latvijā pavisam noteikti nav vēlamas,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norāda Dombrava.

Viņš arī piebilst, ka līdzšinējā Ārlietu ministrijas rīcība ir apsveicama, taču tagad sankcijas pret noteiktām personām vai uzņēmumiem ir jāpadara mērķtiecīgākas, “vēršot tās pret Kremļa ietekmes aģentiem, ieroču ražotājiem un tiem, kas finansē šos procesus, neaprobežojoties vien ar “Kremļa dziedātājiem””.

Dombrava atgādina, ka jau iepriekš deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) ir rosinājis papildināt Latvijā nevēlamo personu sarakstu ar vairākiem vārdiem. Starp šīm personām ir arī jau minētā “Uralvagonzavod” ģenerāldirektors Oļegs Sijenko, Krievijas valsts aģentūras “Rossotrudņičestvo” vadītājs Konstantīns Kosačevs un “Uralhim” un tā Latvijas filiāles “Uralchem” īpašnieks Dmitrijs Mazepins. Nacionālās apvienības valde lēma šo jautājumu virzīt skatīšanai Saeimas Nacionālās drošības komisijā.

“Nacionāla drošība ir gan iedzīvotāju, gan dažādu valsts institūciju, gan pašvaldību atbildība. Tādēļ tiem, kas ierasti aizstāv investīciju nepieciešamību, šoreiz aicinātu aizdomāties, vai Latvijas ekonomikā vajag ukraiņu asinīm slacītu naudu, kas nāk no Krievijas ieroču ražotājiem vai ar viņiem cieši saistītām personām,” uzsver Dombrava.

Jau ziņots, ka no 22.jūlija līdz 27.jūlijam notika jauno izpildītāju konkurss “Jaunais vilnis”, kas šogad īsi pirms sākuma iekļuva skandālā saistībā ar Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) lēmumu iekļaut Latvijai nevēlamo personu sarakstā vairākus šī pasākuma mūziķus. “Melnajā sarakstā” iekļauti Oļegs Gazmanovs, Josifs Kobzons un Alla Perfilova, kura pazīstama ar skatuves vārdu Valērija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+