×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2017
Drukāt

Nabadzībā dzīvojošo Krievijas iedzīvotāju skaits pieaudzis līdz 20 miljoniem (17)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nabadzībā dzīvojošo Krievijas iedzīvotāju skaits pagājušajā gadā sasniedzis teju 20 miljonus, kas ir augstākais rādītājs desmitgadē, ekonomikai ciešot no sankcijām par iebrukumu Ukrainā un sarukušajām naftas cenām, liecina oficiālie dati.

Zem minimālā ienākumu līmeņa dzīvo 19,8 miljoni cilvēku jeb vairāk nekā 13% Krievijas iedzīvotāju, salīdzinot ar 19,5 miljoniem 2015.gadā, liecina Krievijas oficiālās statistikas aģentūras “Rosstat” dati.

Krievijā ienākumi sezonās mēdz ievērojami atšķirties un nabadzības robeža ceturtajā ceturksnī bija noteikta 9691 rubļu (162 eiro) līmenī.

2014.gadā pirms Krievija ieslīdēja recesijā krītošo naftas cenu un Rietumu noteikto sankciju dēļ nabadzībā dzīvoja 16,1 miljons Krievijas iedzīvotāju.

Recesiju pavadīja cenu kāpšana, kas smagi ietekmēja patērētāju pirktspēju, lai arī rubļa kurss pēdējos mēnešos ir pieaudzis.

Pērn nabadzībā dzīvojošo Krievijas iedzīvotāju skaits bija lielākais kopš 2006.gada, kad ar ienākumiem zem minimālās robežas dzīvoja 21,6 miljoni cilvēku. Tomēr nabadzības līmenis ir divreiz zemāks nekā 2000.gadā, kad oficiāli nabadzībā dzīvoja 40 miljoni cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. kāpēc nevar ar paša pūķina ieročiem ?? Atbildēt

  Uzrakstiet, uz kuru adresi var nosūtīt 1 € rašes
  nabadzīgajiem !
  Ja pūķins zīmējās pa visu pasauli, sūtīdams invalīdi uz Eirovīziju, tad var, tāpat zīmējoties pa visu pasauli, sūtīt ziedojumus Krievijai !

 2. Ir jāraksta viss arī par kaimiņiem – tad nevarēs iestāstīt, ka tur viss ir zelta…

 3. Ir jāraksta viss arī par kaimiņiem – tad nevarēs iestāstīt, ka tur viss ir zelta…

 4. No Krievijas 200 miljoniem tie ir tikai 10%. Latvijā 90% dzīvo nabadzībā.

  • Krievijā 140-145 milj. iedzīvotāju: 70 milj. – nabagi, no tiem 20 milj. zem valsts noteiktā nabadzības sliekšņa. 2017.gada laikā papildināsies vēl pa kādiem 20 milj. (pašu kaimiņu ekonomistu prognozes)! Pārējie strauji pietuvosies šai robežai!
   Latvijā pensionāri saņem tik cik Krievijā izglītoti ārsti un skolotāji algās!

  • Neceri – latvieši negrib nonākt Krievijas sastāvā un negrib, ka latviešu likteni un dzīvi nosaka krievi.

 5. Krievijā ir labi apģērbti un paēduši ir tikai militāristi, KD deputāti, lielie uzņēmēji un Voices of Kremlin.

 6. Latvijā arī pensijas ir zem krievijas nabadzības līmeņa 162 eiro

 7. Man nav saprotams, kāpēc šī nacistu lapele vēl saucas ”Latvijas avīze”, ja visu laiku raksta par Krieviju. Rakstiet par to, kas Latvijai ir aktuāli, nevis turpiniet stāstīt, cik Putins ir slikts. Viņš vismaz visādiem amerikāņu pakalpiņiem Navaļnjiem dod pa purniem, a jūs, ”latviešu patrioti”, tikai mākat Amerikai un Briselei pakaļas laizīt. Šādas politikas rezultātā Latvijā nabadzībā dzīvojošu cilvēku skaits arī nav mazs. Par to gadījumā negribat uzrakstīt, a? Nacisti nedataisītie!

  • Tieši Kremlī sēž nacisti un krievu tautas apspiedēji. Maskavas nacistiskā hunta Krieviju ir padarījusi par tautu cietumu. Putins Huilo jāgāž no torņa, jo viņš pret Krievijas tautām vērš kultūrgenocīdu un pārkrievošanas politiku.

   • Uldis>>>Ušakov Huilo Atbildēt

    Zemākie primāti, homo russicus, nevar būt nacisti pēc definīcijas. Līdz nacistiem tiem vajadzētu evolucionēt vismaz 100 000 gadus. Tās civilizācijas pabiras dēvējamas par šovinistiem vai rusistiem.

  • Kas tieši tev traucē labi dzīvot Latvijā?
   Kas tev neliek mieru?
   Kas uzbāžas?
   Lauku avīze, pensionāri, nacionālisti regulāri aplenc tevi?

Draugiem Facebook Twitter Google+