×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. decembris, 2015
Drukāt

Nacionālais mākslas muzejs pieņems darbā papildu darbiniekus (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Restaurētā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas fasāde.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) telpas pēc restaurācijas un rekonstrukcijas ir kļuvušas divas reizes plašākas, tādēļ muzejam būs nepieciešami papildu darbinieki.

Muzeja direktore Māra Lāce aģentūrai LETA stāstīja, ka Kultūras ministrijā jau iesniegts projekts izveidot 18 jaunas amata vietas. Muzejam būs vajadzīgi ne tikai ekspozīciju uzraugi, bet arī atsevišķi speciālisti, kas nodarbosies ar izglītības programmām un strādās pie izstāžu sagatavošanas.

“Lai arī sabiedrība domā, ka bez ekspozīciju uzraugiem var iztikt, diemžēl neviena pasaules muzeja prakse to neapstiprina,” akcentēja Lāce.

Muzejs apmeklētājiem durvis vērs nākamā gada 4.maijā, piedāvājot pastāvīgās izstādes un Miervalža Poļa retrospektīvu darbu izstādi.

Rekonstrukcijas un restaurācijas laikā pilnībā atjaunota muzeja vēsturiskā ēka, kā arī ievērojami paplašinātas telpas – izveidota apakšzemes piebūve un jaunas izstāžu zāles muzeja bēniņos. Tik vērienīga restaurācija, rekonstrukcija un modernizācija notikusi pirmo reizi ēkas 110 gadu vēsturē. Ar mērķtiecīgu darbu muzeja ēkā ir izveidota mūsdienīga infrastruktūra mākslas darbu eksponēšanai un saglabāšanai. Muzejā ir radīta vide sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai atbilstoši 21.gadsimta muzeju prasībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Dod Dievs noturēt tos pašus pensionārus darbā, ar tām mazajām aldziņām un pagalam neizdevīgo darba grafiku. Kurš jaunāks cilvēks ies strādāt tādu darbu.

  • Varu teikt tikai vienu – uzraugiem darbs ir 6 dienas nedēļā! Par sēdēšanu būs jāaizmirst, jo būs jāpārvietojas pa zālēm.

 2. … “Muzejam būs vajadzīgi ne tikai ekspozīciju uzraugi, bet arī atsevišķi speciālisti, kas nodarbosies ar izglītības programmām un strādās pie izstāžu sagatavošanas.” … Ļoti apsveicama ideja!
  Ja šīs idejas realizācijā var noderēt arī sadarbības partneri (nevis darbinieki), kas praksē strādā ar neformālās izglītības metodēm – dodiet ziņu! Noteikti atradīsim kādu sadarbības iespēju!

 3. Un kā var pieteikties darbā?

 4. Es vēlos šo vakanci!

 5. Es vēlos šo vakanci! 🙂

 6. Es vēlos šo vakanci! 🙂

 7. Dzirdēju, ka 300 eiro uz rokas. Ja nemaldos, tā ir lielākā alga,ko kāds muzejs par šo darbu maksā – citur tā ir vēl pa 30 eiro zemāka. Būtībā tas ir diezgan daudz- par to,ja visu dienu klusi šļūkā apkārt un novēro cilvēkus,vai ļoti garlaikojies,ja neviena nav, jo daži augstākos amatos esoši cilvēki (citā muzejā) kuri raksta ar roku dienu un nakti dabū tikpat daudz…vai pat mazāk. Tiesa gan, jārēķinās, ka var gadīties ļoti nepatīkami apmeklētāji, kas gan maksas muzejā būtu mazāk, bet tomēr šķiet apmeklē šāda veida iestādes, lai izrādītu savu “gudrību”. Piemēram, bakstot ar pirkstiem gleznā, vai uzbāžoties ar jautājumiem par attiecīgās zāles uzrauga izglītību un tādējādi tā atbilstību ieņemtajam amatam…

 8. Cik liela alga būs šiem papildus darbiniekiem? Un kā var pieteikties darbā (pensionārus gan nevajadzētu ņemt darbā – tie atņem jaunajiem iespēju nopelnīt un jaunie dodas vergot uz ārzemēm!)?

Draugiem Facebook Twitter Google+