×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

NATO domā par papildus spēku izvietošanu Baltijā (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs foto

NATO valstis apspriež plānus par Baltijas valstīs un Polijā dislocēto karavīru skaita palielināšanu un to nodošanu formālā alianses pakļautībā, lai atturētu Maskavu no agresijas, vēsta laikraksts “Wall Street Journal”, atsaucoties uz diplomātiem un militārpersonām.

Saskaņā ar vienu no plāniem Polijā un katrā no Baltijas valstīm tiks izvietots pa vienam bataljonam – aptuveni 800 līdz 1000 karavīru katrā. Mērenāks variants paredz vienu bataljonu uz visām četrām valstīm.

Šos plānus atbalsta ASV un citi sabiedrotie, savukārt iebildumus izteikušas Vācijas amatpersonas, sabiedrotajiem privātās diskusijās skaidrojot, ka nevēlas attiekties pret Krieviju kā permanentu ienaidnieku vai nošķirt to no Eiropas.

NATO amatpersonas saka, ka Berlīne diezin vai atbalstīs plašāko plānu, taču varētu piekrist viena bataljona izvietošanai visās četrās valstīs.

Pēc NATO amatpersonu teiktā, plāni ir agrīnā stadijā. Vēl nekas nav iesniegts NATO Padomē, kas apstiprina alianses rīcību, un nav gaidāma karavīru izvietošana pirms jūlijā Varšavā paredzētā NATO līderu samita.

Tomēr augsta ranga alianses amatpersonas saka, ka ir jārīkojas aktīvāk, lai paradītu Krievijai NATO apņemšanos aizsargāt savu teritoriju.

ASV amatpersonas izteikušās, ka šobrīd gatavas katrā no Baltijas valstīm un Polijā izvietot pa 150 amerikāņu karavīriem un ir atvērtas papildus karavīru izvietošanai rotācijas kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Vacija vienmer ir koketejusi ar Launuma Imperiju.Tas ir neizprotamas izjutas ko vaciesi izjut pret krieviem.Agrak to sauca par Hass -Liebe ( ienist un milet). Tagad Hass( ienist) ir izzudis .Iespejams,ka palikusi tikai mila. Vacija kopa ar Franciju ir pasaules civilizeto valstu drosibas faktora apdraudejums.
  Nebutu jabrinas par jaunu von Ribentrop´a – Molotova paktu.

 2. Putins ar savām izdarībām tiešām dabūjis “ēzeļa ausis”. Nu nav viņš nekāds lielais politiķis, kā te daži
  viņu cildina. Toties Baltijas valstis Putina izdarību rezultatā ir ieguvējas, jo reāli tiek nostiprināta to aizsardzība: te praktiski jau atrodas amerikāņu karavīri un tehnika, tiks izvietoti arī NATO karavīri un
  tiek pieņemti praktiski mēri aizsardzības budžeta pieaugumam, austrumu robežas nostiprināšanai un
  armiju kaujasspēju celšanai. Tas nekad nebūtu noticis, ja ne Putina nepārdomātā un avantūristiskā
  politika!

Draugiem Facebook Twitter Google+