×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

NATO Gaisa spēki rīko treniņlidojumus Baltijas valstu gaisa telpā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Lidmašīna F-15C „Eagle“ militārajā lidostā Lietuvā

No 1. līdz 2.aprīlim NATO Gaisa spēku pavēlniecība Ramšteinā rīkos kārtējos treniņlidojumus Baltijas valstu gaisa telpā (Baltic Region Training Event – BRTE), portāls LA.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Treniņlidojumu galvenais mērķis ir trenēt  NATO Ātrās reaģēšanas vienību, kas pilda gaisa telpas patrulēšanas operāciju Baltijas valstu gaisa telpā. Šo uzdevumu pašreiz veic ASV Gaisa spēki ar iznīcinātājiem F-15C “Eagle”.

Treniņlidojumos tiks iesaistītas arī Zviedrijas Gaisa spēku lidmašīnas JAS-39 “Gripen”, Lietuvas Gaisa spēku transporta lidmašīna C-27J “Spartan” un helikopters “Mi-8”. Tajos piedalīsies arī Vācijā izvietotā NATO agrās brīdināšanas un kontroles sistēmas jeb AWACS (Airborne Warning & Control System) lidmašīna, kā arī lidmašīna “KC-135” lidojumos iesaistīto lidmašīnu degvielas uzpildei gaisā.

BRTE norisi vadīs NATO Gaisa spēku pavēlniecība Ramšteinā. Gaisa telpas kontroli un ziņošanu par treniņlidojumiem veiks NATO Apvienotais Gaisa operāciju centrs Uedemā, Vācijā, un Baltijas Apvienotais kontroles un ziņošanas centrs Karmelavā, Lietuvā.

Treniņlidojumi notiks arī Palangas un Viļņas lidostā, tādējādi pilnveidojot civilo un militāro institūciju sadarbību un iemaņas.

Nākamie treniņlidojumi Baltijas valstu gaisa telpā notiks maija beigās Latvijā, vienlaikus ar kuriem Ādažu poligonā notiks arī apvienotais gaisa un sauszemes vingrinājums Baltijas valstu gaisa atbalsta kontrolieru apmācībai. Tajos tiks iekļauts arī plašs meklēšanas un glābšanas operāciju vingrinājums.

Treniņlidojumi turpina pierādīt Alianses solidaritāti, partnerību un integritāti. Kamēr citas NATO dalībvalstis nodrošina patrulēšanu gaisa telpā virs Baltijas valstīm, Igaunija, Latvija un Lietuva nodrošina labi apmācītus un kvalificētus gaisa atbalsta kontrolierus, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu Alianses spēju attīstībā. Sabiedroto sauszemes un gaisa spēku sadarbība parāda NATO vislabākajā gaismā – gan mācībās, gan operācijās.

Treniņlidojumi, kas notiek jau kopš 2008.gada, ir nodrošinājuši komandvadības un kontroles vingrinājumus Alianses Gaisa spēkiem un atkārtoti apliecinājušas NATO solidaritāti Igaunijai, Latvijai un Lietuvai. Šie treniņlidojumi ir pierādījuši, kā NATO garantē drošību savā gaisa telpā.

Gaisa telpas patrulēšana ir viens no NATO viedās aizsardzības iniciatīvas aspektiem. Tā ir jauna pieeja aizsardzības spēju nodrošināšanā un uz attīstību orientēta sadarbība, kas palīdz šo spēju izaugsmē un nodrošināšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+