×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

NATO patrulēs Baltijas gaisa telpā arī pēc 2014.gada

nato_lidmasina2

NATO lidmašīnas patrulēšanu gaisa telpā virs Baltijas nodrošinās arī pēc 2014.gada, nolemts Ziemeļatlantijas līgumorganizācijas samitā Čikāgā.

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) pauž gandarījumu par šādu lēmumu, jo ir panākts ilgtermiņa risinājums, kas paredz, ka ik pēc četriem gadiem tiks pārskatīti tehniskie un praktiskie jautājumi par to, kā patrulēšana tiek nodrošināta. Tas ļaus Latvijai daudz racionālāk un skaidrāk plānot Nacionālo bruņoto spēku attīstību nākotnē un vairāk naudas ieguldīt citu spēju attīstīšanai, aģentūrai LETA norādīja Aizsardzības ministrijas preses pārstāve Daina Ozoliņa.

“Man ir patiess prieks, ka kopā ar igauņiem un lietuviešiem esam panākuši arī turpmāku sabiedroto atbalstu šim projektam,” norādīja Pabriks. “Pozitīvi vērtējams arī tas, ka interesi par iesaisti gaisa patrulēšanas nodrošināšanā NATO gaisa telpā virs Baltijas izteikušas vēl divas valstis – Itālija un Ungārija, kas apliecina, ka šis projekts tiek vērtēts kā perspektīvs,” stāsta Pabriks.

Baltijas valstis esot apņēmušās gaisa patrulēšanas nodrošināšanai atvēlēt vairāk līdzekļu nekā līdz šim, taču tas joprojām būs daudz lētāk un efektīvāk nekā tad, ja šis uzdevums būtu jāveic mums pašiem, skaidroja ministrs.

Patrulēšana NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm ir viens no pozitīvajiem viedās aizsardzības piemēriem.

Kopš alianses paplašināšanās 2004.gada aprīlī dažādu NATO dalībvalstu kontingenti nodrošina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas gaisa telpas kontroli. NATO lidmašīnas bāzējas Lietuvas Gaisa spēku bāzē Šauļos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+