×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

NATO: Talibi ir pārāk vāji, lai uzvarētu Afganistānā

nato

Afganistānas talibu kustība ir pārāk vāja, lai uzvarētu, apliecināja NATO amatpersona, šādi reaģējot uz presē nopludināto ziņojumu, kurā teikts, ka nemiernieki ir pārliecināti par savu uzvaru pēc Rietumu kaujas vienību aiziešanas no Afganistānas 2014. gadā.

“Talibi pērn cietuši milzīgas sakāves kaujas laukā, un mēs zinām, ka viņi ir zaudējuši daudz teritoriju un ka viņi ir zaudējuši daudzus līderus,” sacīja NATO preses pārstāve Oana Lungesku. Atbalsts talibiem ir “tik zems kā nekad agrāk”, norādīja amatpersona, piebilstot, ka afgāņu drošības spēki, kuriem jāpārņem kontrole no NATO karaspēka līdz 2014. gada beigām, kļūst “ar katru dienu spēcīgāki un prasmīgāki”. Preses pārstāve norādīja, ka viņa nekomentēs nopludinātu slepenu dokumentu, vien sacīja, ka dokuments “pamatā ir kopsavilkums” par liecībām, ko talibu gūstekņi snieguši pratināšanu laikā. “Tātad – tas ir tas, ko viņi domā, vai tas, ko viņi grib, lai mēs noticam, ka viņi tā domā,” skaidroja Lungesku.

Trešdien britu laikraksts “The Times” ziņoja, ka ASV armijas slepenā ziņojumā esot atzīts – pēc NATO komandēto spēku izvešanas no Afganistānas varu valstī ar Pakistānas atbalstu varētu atkal pārņemt talibi. “Daudzi afgāņi jau tagad gatavojas talibu atgriešanās iespējai,” laikraksts citē slepeno ziņojumu. “Talibi uzskata, ka viņu uzvara ir neizbēgama, kad NATO komandētie Starptautiskie Drošības atbalsta spēki vairs nebūs ietekmes faktors.” Ziņojumā arī atzīts, ka talibu popularitāte pieaugot, jo islāmistu grupējums kļuvis iecietīgāks.

Dokumentā, kuru citē arī britu raidorganizācija BBC, atzīts, ka Pakistānas izlūkdienests (ISI) sniedz talibiem atbalstu, koordinējot uzbrukumus Afganistānā izvietotajām ārvalstu vienībām, ko Islamabada gan pastāvīgi noliegusi. “Šādas vispārīgas apsūdzības mēs esam dzirdējuši arī agrāk, tajās nav nekā jauna,” sacīja NATO preses pārstāve Lungesku. Tomēr arī viņa no jauna pauda NATO bažas par patvēruma zonām uz Afganistānas un Pakistānas robežas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+