Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Janīna, Linda
Svētdiena, 20. augusts, 2017
15. novembris, 2015
Drukāt

Nav ziņu par Parīzes terora aktos iesaistītiem Latvijas pilsoņiem; naktī iedzīvotāju zvani norimuši (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šonakt Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārais departaments saņēmis daudz mazāk zvanu no iedzīvotājiem, kas interesējušies par saviem tuviniekiem Parīzē, nekā aizvadītajā diennaktī, un saskaņā ar Francijas Ārlietu ministrijas krīzes centra sniegto informāciju teroraktos bojāgājušo un cietušo vidū nav Latvijas valsts piederīgo, aģentūrai LETA apliecināja ĀM.

Ministrija joprojām turpina apzināt Latvijas valstspiederīgo skaitu Parīzē. Latvijas valstspiederīgie, atsaucoties uz ievietoto informāciju ĀM un vēstniecības Francijā mājas lapās, aktīvi sazinājušies ar ĀM Konsulāro departamentu un vēstniecību, darot zināmu par savu klātbūtni Parīzē un par to, ka atrodas drošībā.

Pēc Latvijas ĀM rīcībā esošās informācijas Francijas galvaspilsētā Parīzē atrodas aptuveni 30 Latvijas valstspiederīgie. Ministrijā gan uzsver, ka šis skaits ir nepilnīgs, jo ne visi cilvēki, kas dodas uz ārzemēm, reģistrējas konsulārajā reģistrā.

Ministrija atkārtoti aicina rēķināties, ka ir iespējama reisu kavēšanās Parīzes lidostās, taču tas ir drošības vārdā. Ceļotājus no Latvijas, kuri atrodas vai tuvākajā laikā plāno doties uz Parīzi, ministrija aicina rūpīgi sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Francijas plašsaziņas līdzekļos par drošības situāciju pilsētā un iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem, kā arī Latvijas mobilo sakaru operatoru īsziņām.

Šobrīd Parīzē nav noteikti ierobežojumi apmeklēt konkrētas vietas, bet tādi var tikt ieviesti. Publiskā pulcēšanās ir aizliegta. AM stingri iesaka rūpīgi izvērtēt nepieciešamību atrasties publiskās vietās Parīzē.

Ceļotājus, kuri atrodas Parīzē, aicina sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni “+ 33 1 53 64 58 10”, savukārt tuviniekus, kuriem nav izdevies sazināties ar ģimenes locekļiem vai draugiem Parīzē, ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni “+ 371 26337711” vai e-pastu “palidziba@mfa.gov.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iesaistītiem kurā pusē – uzbrucēju vai cietušo ??

Mēģinot nodzēst liesmas automašīnā, ugunsgrēkā cietis vīrietisVakar, mēģinot nodzēst ugunsgrēku, kurā dega automašīna, cietis vīrietis, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha. Sestdien plkst.8.44 VUGD
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+