×
Mobilā versija
+6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Par priekšzīmīgu dienestu apbalvoti labākie Rīgas glābēji
 (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Juris Lakatiņš (no kreisās) Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) ir visu savu darba mūžu, bet Ģirts Forands par ugunsdzēsēju glābēju strādā jau trešajā paaudzē.

“Šo gandrīz 40 gadu laikā esmu nemanot saaudzis ar dienestu un esmu tajā ar visu savu sirdi. Tā ir kā neārstējama slimība,” tā par savu piesaisti darbam VUGD saka Rīgas reģiona pārvaldes darba organizēšanas nodaļas vadītājs Juris Lakatiņš, kurš vakar, atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 149. gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, saņēma VUGD apbalvojuma zīmi “Par priekšzīmīgu dienestu”. Viņš dienestā izgājis visu garo karjeras ciklu no operatīvā darbinieka līdz nodaļas vadītājam. Arī šobrīd, jau pensijā esot, Juris turpina darboties dienestā un ir apņēmies to darīt tik ilgi, kamēr vien spēs un būs noderīgs. Tādu pašu apbalvojumu saņēma arī operatīvā dežuranta vietnieks Ģirts Forands, kurš ir ugunsdzēsējs glābējs trešajā paaudzē un dienestā pavadījis jau 14 gadu. “Dienests balstās uz cilvēkiem, kam šis darbs ir aicinājums un sirdslieta, jo ne jau algas ir tās, kas vīrus šeit notur,” atklāts ir Ģirts. Abi uzskata, ka glābēju algas un darba apstākļus varētu gribēties labākus, tomēr nemainītu savu darbu pret citu. Vakar saņemtais apbalvojums abiem nav vienīgais, toties pagaidām visaugstākais un viešot patīkamu apziņu par sava darba novērtējumu. “Protams, mēs palīdzēsim un riskēsim ar savu dzīvību arī tad, ja mums neviens neteiks paldies, tomēr saņemt cilvēcīgu pateicību un atzinību šajā darbā ir ļoti patīkami,” teic Ģirts, norādot, ka pēc lielās traģēdijas Zolitūdē izjūt arī lielāku novērtējumu no sabiedrības.

Vakar pirmo reizi tika pasniegta arī 2013. gadā izveidotā VUGD medaļa “Par drosmi”, ko par drosmīgu, varonīgu un augsti profesionālu rīcību saņēma tie 228 Rīgas reģiona pārvaldes glābēji, kuri piedalījās glābšanas darbos sabrukušā veikala “Maxima” teritorijā Rīgā.

Svinīgie VUGD apbalvošanas pasākumi šonedēļ norisinās arī citos Latvijas reģionos.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Starp 228 varoņiem ir tādi virsnieki, kuri veikalā nemaz nebija iegājuši. Arī prēmiju saņēmuši!

  2. lAKATIŅA KUNGS, GAN IR VIENS FANTASTISKS CILVĒKS!!!!

  3. Nikns aborigēns Atbildēt

    Un kur tad ir to 228 varoņu vārdi?!

  4. Paldies Tev dēliņ 🙂

  5. Paldies Tev dēliņ 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+