×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. augusts, 2014
Drukāt

Neatkarības gadskārta agresijas ēnā (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukraina vakar atzīmēja neatkarības 23. gadskārtu, kas šogad aizrit Krievijas agresijas ēnā, valsts austrumos turpinoties Ukrainas armijas un brīvprātīgo vienību kaujām pret Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem.

Kijevas centrā notika militārā parāde. Kā vēsta Ukrainas mediji, pēc parādes bruņutehnika tika sūtīta uz pretterorisma operāciju Donbasā. Militārā parāde izraisījusi pretrunīgas jūtas ukraiņos – daļa norāda, ka militārā parāde ļaus iedzīvotājiem justies drošāk un veicinās armijas morāli, bet citi to uzskata par lieku naudas izšķērdēšanu laikā, kad valsts austrumos turpinās asinsizliešana. Uzrunā pirms militārās parādes Kijevā Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņoja, ka armijas labākai apgādei turpmākajos trīs gados paredzēts izlietot trīs miljardus dolāru, jo “Ukrainai pārskatāmā nākotnē būs pastāvīgs militārs apdraudējums”, atzīmē raidsabiedrība BBC. Krievijas atbalstītie teroristi vakar Doņeckas ielās bija izveduši gūstā turētos Ukrainas karavīrus, ciniski to dēvējot par veltījumu Ukrainas neatkarības dienai. Kā ziņo aģentūra AFP, vairāki desmiti teroristu sagūstīto Ukrainas karavīru tika aizvesti uz Ļeņina laukumu Doņeckas centrā, kur grūstīti, izkliedzot apvainojumus, tostarp saucot par “fašistiem”.

Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien vizītes laikā Kijevā aicināja abas karojošās puses Ukrainas austrumos vienoties par pamieru un nodrošināt efektīvu robežkontroli, lai palīdzētu izbeigt konfliktu. Daži analītiķi atzīmē, ka pamiers, prokrieviskajiem kaujiniekiem saglabājot ieņemtās teritorijas, nāktu par labu viņu aizbildņiem Maskavā. Merkele pēc sarunām ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko paziņoja, ka nevar izslēgt jaunas sankcijas pret Krieviju Ukrainas krīzes dēļ. Merkele paziņoja, ka Vācijas ārpolitikas mērķis ir Ukrainas teritoriālā vienotība. Viņa uzsvēra, ka Vācija ir izdarījusi secinājumus no vēstures stundām un negrasās pieļaut jaunu Eiropas dalīšanu. Viņa arī paziņoja par finansiālu palīdzību Ukrainas enerģētikas un ūdensapgādes nozarēm un bēgļu stāvokļa atvieglošanai. Porošenko atzīmēja, ka “21. gadsimtā Eiropas centrā notiek baismīgs mēģinājums lauzt suverēnas valsts robežu bez kara pieteikšanas, it kā pasaule būtu atgriezusies pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados”, un norādīja, ka Kijeva neziedos valsts suverenitāti miera labad. Ukrainas prezidents arī paziņoja, ka viņš ar Merkeli vienojušies par 500 miljonu eiro fonda izveidi Donbasa atjaunošanai.

Tikmēr Ukrainas teritorijā iebraukušā Krievijas “humānā konvoja” 184 kravas automašīnās, kas jau pametušas Ukrainu, tika iekrautas Ukrainas bruņojumu rūpnīcās salaupītās iekārtas. Krievijas “humānās palīdzības” konvojs nedēļas nogalē iebrauca Ukrainas teritorijā bez Kijevas piekrišanas un konvoju nepavadīja Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas pārstāvji.

Rīt Minskā paredzēta Ukrainas prezidenta Porošenko un Krievijas prezidenta Putina tikšanās, piedaloties arī ES pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tava Krievija jau nav bagātāka pēc iedzīvotāju dzīves līmeņa un salīdzinot ar tās primitīvo ekonomiku –
    tieksmi iztirgot savas dabas bagātības: naftu un gāzi! Tā ka viens nabags aprunā otru nabagu. Pa šiem gadiem dzīvodams Latvijā arī rakstīt neesi iemācījies! Latvijai nav ne naftas, ne gāzes, bet vidēji algas un pensijas ir lielākas nekā Krievijā. Ne novērotājs, bet aprunātājs tu esi!

  2. Tas ir prātam neaptverams,kā, ukrainus pazemo, viņu pašu zemē.Tās, krievuškas, kas balsoja par addalīšanos no Ukrainas ,nezināja,ka,ukraiņi neļaus sadalīt savu valsti??? Tagad bļaustās pagrabos sēdēdamas, ka ukraiņi vainīgi…

  3. pa 23 gadiem Ukraina ir kluvusi viena no nabadzikajam valstim Eiropa.Bija liels ekonomijas potencials, tagad nabagu valsts.Visur stasta un rada cik labi dzivot Ukraina.Propogandas stulbums.

  4. diemzel latviesi visadas varas ir stutejusi……….

  5. Šis ir baismīgs mēģinājums bez kara pieteikšanas lauzt ne tikai suverēnas valsts robežas,kā teica Porošenko, bet arī baiss mēģinājums atgriezties pirmatnējos cilšu laikos, kad karojošās ciltis publiski vadāja un pazemoja savus gūstekņus, pēc tam viņus nogalināja un apēda. Laikam jau šīs atavisma pazīmes pie Ukrainas “separātistiem” vēl ir dzīvas, jo arī viņi vadā un pazemo savus gūstekņus pa Doņeckas ielām, ļaujot pūlim viņus apmētāt ar visu, kas pie rokas. Kaut arī viņu vadoņi beiguši visādas karaskolas un ir mācīti, kā vest karadarbību 20. gs., acīmredzot, viņu domāšana un izdarības tā arī ir palikusi šo pirmatnējo cilšu līmenī. Tas arī raksturo, kāds ir dažu cilvēku intelekta un vispār civilizācijas līmenis vēl 21. gs.! Rādās , ka nekur tālu no sākotnējā barbarisma neesam aizgājuši.

  6. Arī Baltijas valstis piedzima tikai pagājušā gadsimta sākumā, bet šodien neviens neapšauba viņu suverenitāti un pastāvēšanu. Vēsturiski arī šajās zemēs saimniekoja vācu baroni un krievu kņazi. Vai tad tādēļ 40 miljonu lielajai ukraiņu tautai nav tiesības uz savu valsti? Vajag būt izcili aprobežotam vai arī lielam krievu šovinistam, lai kaut ko līdzīgu te gveztu! Izskatās, ka tavs īstais vārds ir pavisam cits.

  7. Tādas Ukrainas vēsturiski nekad nav bijis,ir bijušas krievu dienvidu kņazistes…Cik zinu 1917 gadā arī izveidoja Kijevas radu,kuras karaspēku daļēji komandēja un bija štāba priekšnieks, latviešu ģenerālis J.Buivids,kurš vēlāk par radas armiju neko labu nevar ējis pateikt…Generālis vēlāk bija arī Deņikina štāba vadītājs ,LR ģenerālis un virsnieku kursu vadītājs.Tā iznāk ka latviešiem ir tiešs sakars ar bēdigi slaveno ukraiņu “neatkarību”.

Draugiem Facebook Twitter Google+