×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu vadīs Sarmīte Villere

Foto - LETAFoto - LETA

Sarmīte Villere.

Ar Veselības ministra Gunta Belēviča rīkojumu no š.g. 5.februāra, īstenojot ierēdņu rotāciju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora amatā iecelta līdzšinējā NMP dienesta direktora pienākumu izpildītāja, direktora vietniece katastrofu medicīnas jautājumos-Katastrofu medicīnas centra vadītāja Sarmīte Villere, informē dienestā.

Par savām prioritātēm NMP dienesta vadītājas amatā S.Villere min pacientiem sniegtās neatliekamās medicīniskās palīdzības kvalitātes pilnveidošanu, kā arī personāla nodrošinājumu un kvalifikācijas pilnveidošanu. Kā norāda Villere, būtiski ir arī izstrādāt ilgtermiņa koncepciju operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu nodrošinājumam un atjaunošanai NMP dienestā. Savukārt šobrīd viens no pirmajiem uzdevumiem ir pabeigt uzsākto valsts civildienesta ierēdniecības ieviešanu NMP dienestā labas pārvaldības nodrošināšanai.

S.Villere ir ārste-pediatre un sertificēta, apmācīttiesīga neatliekamās medicīnas ārste, kuras darbs gandrīz 30 gadus ir saistīts ar pirmsslimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu un organizēšanu.

Kopš 2015.gada 9.oktobra līdz šim Villere ieņēmusi NMP dienesta direktora vietnieka katastrofu medicīnas jautājumos-Katastrofu medicīnas centra vadītājas amatu, vienlaikus pildot arī NMP dienesta direktora pienākumus.

No 2009.gada līdz 2015.gadam Villere ieņēmusi NMP dienesta Rīgas reģionālā centra vadītāja vietnieces operatīvajos jautājumos amatu, kur darba pienākumi saistīti neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanu un pārraudzību Rīgas reģionā. Pirms tam strādājusi arī Katastrofu medicīnas centrā, risinot jautājumus, kas saistīti ar ārstniecības personu kvalifikāciju un apmācību, kā arī vadot lekciju ciklu par katastrofu medicīnas menedžmentu.

Villerei ir arī liela praktiskā darba pieredze, no 1988.gada līdz 2009.gadam strādājot neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādē, kā arī veicot vecākās dežūrārstes pienākumus dispečercentrā Rīgas ātrās palīdzības stacijā. Papildus tam Villere bijusi arī lektore un docētāja, medicīnas koledžu studentiem pasniedzot lekcijas par neatliekamo medicīnu.

Villere ir ilggadēja Latvijas Ārstu biedrības un Neatliekamās medicīnas asociācijas biedre. 2013.gada Villere ievēlēta par Neatliekamās medicīnas asociācijas prezidenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+