×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Ledus laikmets 4: Kontinentu dreifs”

ReklāmfotoReklāmfoto

Pirms desmit gadiem aizsāktā sērija par Ledus laikmeta iemītnieku piedzīvojumiem ir viena no veiksmīgākajām franšīzēm visā kinovēsturē, un nav brīnums, ka jaunās filmas reklāmklipiņi virtuālajā vidē jau pasen spēja sasmīdināt ne tikai Skreta cienītājus. Negausīgā zobenzobu vāvere un jaunpienācēja – Sida nošņurkusī sliņķu omīte – ir jaunākās filmas spilgtākie personāži.

 

Viena negausīga rīcība – Skreta kārtējais mēģinājums sagrābt tik kāroto ozolzīli – noved pie neapstādināmas traģēdijas, kas uz mūžiem izmaina lietu ierasto kārtību. Proti, nokļuvis Zemes kodolā un izraisījis tektonisko plākšņu pārvietošanos, kas noved pie kontinentu izveidošanās, viņš ne vien kļūst par iemeslu, kāpēc žirafēm ir tik gari kakli, bet arī iemeslu, kāpēc Manijs tiek šķirts no savas ģimenes – mīļotās Elijas un meitas Persikas. No omulīgā mazuļa viņa pārvērtusies par spurainu pusaudzi, kas tā vien kāro doties pie vienaudžiem, lai uz savas ādas izbaudītu gan draudzību, gan krietni romantiskākas jūtas, par ko, protams, nav priecīgs viņas tēvs. Manijs nespēj pieņemt, ka viņa luteklīte ir pieaugusi, tāpēc abi sastrīdas, bet, kad nu ir gatavi salīgt mieru, ir jau par vēlu, jo Maniju kopā ar Djego, Sidu un viņa neciešamo vecmāmiņu ledus gabals aizskalo tālu prom okeānā, liekot izbaudīt gan pārdabisku vētru, gan stāties aci pret aci ar nežēlīgu pirātu mērkaķi un viņa pavēles izpildošo salašņu komandu. Viena no pirātēm gan ir īpaša, un Djego nespēj saprast, kas ar viņu noticis, līdz vienmēr palīdzēt gatavais Sids skaļi pasaka diagnozi: “Meningīts!” Viņš ar to domājis mīlestību.

Modelēta kā ģimenes filma, šī daļa vietumis ieslīgst pedagoģiskā demagoģijā, taču no tā diemžēl neizbēgt, kā arī no rutīnas, kas diemžēl ielauzusies “Ledus laikmeta” epizodēs. Ar baltiem diegiem sadiegtais stāstījums citas filmu kompānijas sniegumā, visticamāk, izpelnītos arī ne pašus maigākos komplimentus, taču situāciju glābj brīnišķīgās atsauces (“Drošsirdis” ir tikai viena no tām), kolorītie varoņi un zobenzobu vāveres Skreta izmisīgie mēģinājumi notvert vislielāko ozolzīli, kā arī Sida nošņurkušās vecmāmiņas parādīšanas, kas, pievienojoties jau iemīļotajiem un tik dumjajiem oposumu nebēdņiem, cerams, kļūs par pastāvīgu sērijas iemītnieku.

 

Būtiskais

“Ledus laikmets 4: Kontinentu dreifs”/”Ice Age: Continental Drift”, ASV, 2012.

Režisori: Stīvs Martino, Maiks Tarmeiers

Lomas ieskaņojuši: Rejs Romano, Džons Leguizamo, Deniss Līrijs, Šons Viljams Skots, Džošs Peks, Kriss Vedžs, Dženifera Lopeza, Nikija Mināža; filma dublēta latviešu valodā.

No 6. jūlija “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+