Kokteilis
Latvijā

Nedēļas nogalē būs atvērtas Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes 0

Publicitātes foto

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā, 7. un 8. februārī, Jelgavas pilī būs iespēja ne tikai apmeklēt muzeja ekspozīciju un aplūkot Jelgavas mākslinieku gleznu izstādi, bet arī ielūkoties ziemā parasti slēgtajās Kurzemes un Zemgales hercogu kapenēs, portālam LA.lv pastāstīja LLU Komunikācijas un mārketinga centra vadītāja Sandra Grigorjeva.

Grigorjeva stāsta, ka muzeja ekspozīcijā iespējams aplūkot slavenā krievu galma arhitekta F. B. Rastrelli pils sākotnējo projektu, gūt ieskatu par vēsturisko interjeru, iepazīt pils noslēpumus un hercogu dzīvesstāstus. Savukārt kapenēs apskatāms 21 sarkofāgs un deviņi zārki, hercogu bēru tērpu un apģērbu fragmenti. “Kapenes ir īpašs tūrisma objekts, jo pasaulē ļoti reti sastopami un aplūkojami šāda veida apbedījumi,” piebilst LLU pārstāve.

Pils Aulas foajē būs apskatāma Jelgavas Tautas gleznotāju studijas dalībnieku – Laimja Baltmaņa, Andas Ivuškānes, Silvas Počas un Ievas Šustikas – darbu izstāde “Četri”.

Muzejs un kapenes sestdien un svētdien būs atvērti no plkst.11 līdz 18. Ieeja pils muzejā ir par ziedojumiem, bet ieejas maksa kapenēs pieaugušajiem ir 2,85 eiro, studentiem – 2,13 eiro un skolēniem – 1,42 eiro.

LA.lv