Latvijā
Kriminālziņas

Negaidīti “iekrīt” par grautiņiem Vecrīgā meklētais3

29. janvārī neilgi pēc pulksten 1.00 Rīgas pašvaldības policijas pilsētas videonovērošanas centra darbinieki ievēroja kādu aizdomīgu vīrieti, kurš ilgāku laiku stāv Skārņu ielā un mēģina uzrunāt garāmgājējus, ejot tiem līdzi. Pēc brīža vīrietis aizgāja pakaļ kādam manāmi iereibušam kungam. Apstākļu noskaidrošanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas ekipāža.

Policisti pamanīja aprakstam atbilstošas personas. Abi kungi tika apturēti un uzrunāti. Sarunas laikā noskaidrots, ka viens no viņiem ir tūrists no Somijas, kurš Latvijā ieradies uz hokeja spēli. Ārzemnieks skaidroja, ka pēc spēles ar draugiem devies uz vecpilsētas bāriem, kur lietoti grādīgie dzērieni. Vakara gaitā viņš atdalījies no draugiem un nolēmis doties uz viesnīcu, taču apmaldījies. Tūrists pieņēmis vīrieša palīdzību, kurš solījis viņu aizvest līdz viesnīcai.

Savukārt aizdomīgais kungs skaidroja, ka nokavējis pēdējo sabiedrisko transportu, tāpēc nesteidzoties nolēmis ārzemniekam palīdzēt. Veikta personu datu pārbaude, kuras laikā policistiem radās aizdomas, ka izpalīdzīgais vīrietis nosaucis citas personas datus.

Likumsargi uzdeva papildus jautājumus par radiniekiem, lai sniegto informāciju salīdzinātu ar datu bāzēs pieejamo informāciju. Vīrietis spēja atbildēt uz jautājumiem, taču, kad tika jautāts par paša bērniem, viņš nespēja nosaukt to vecumu. Salīdzinot vīrieša izskatu ar datu bāzes attēlu, pamanīts, ka personas ir ļoti līdzīgas, taču neatbilst acu krāsa. Uzrunātajam vīrietim bija brūna acu krāsa, taču personai, par kuru viņš uzdevās, bija zilas krāsas acis.

Vēlāk vīrietis atzinās, ka uzdevies par savu brāli, jo pats bija izsludināts meklēšanā saistībā ar 2009. gadā notikušajiem grautiņiem Vecrīgā. Vienlaikus pie likumsargiem pienāca ārzemnieka draugi, kuri iereibušo somu solīja aizvest līdz viesnīcai.

Meklēšanā izsludinātais kungs aizturēts un nogādāts Valsts policijā turpmākajām procesuālajām darbībām. Tāpat Valsts policijai sniegta informācija par to, ka persona slēpusi savu identitāti, sniedzot nepatiesas ziņas valsts institūcijai par saviem personas datiem. Likums paredz, ka par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu līdz 350 eiro.

LA.lv