×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. maijs, 2013
Drukāt

Nekārtības Zviedrijā pārmetušās uz vēl vienu pilsētu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Naktī uz sestdienu, 25.maiju, vairākos Stokholmas imigrantu apdzīvotajos rajonos sesto nakti pēc kārtas turpinājušās nekārtības, pavēstīja policija un ugunsdzēsēji. Nekārtības pārmetušās arī uz 160 kilometrus uz rietumiem no Stokholmas esošo Erebrū pilsētu, kur aizdedzināta skola un vairākas automašīnas, taču ap pusnakti atjaunojusies kārtība.

Stokholmā piektdienas naktī tika izvietoti policijas papildspēki, kas piesaistīti no visas valsts.

Tiek ziņots, ka ap 200 labējā spārna ekstrēmistu automašīnās braukājuši pa Stokholmas piepilsētām, taču policijas klātbūtne acīmredzot novērsusi vardarbību.

Nekārtības sākās naktī uz pirmdienu Husbijā, Stokholmas ziemeļos un galvenokārt notiek imigrantu apdzīvotos pilsētas rajonos.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija un ASV vēstniecība Stokholmā aicinājušas savus pilsoņus izvairīties no nekārtību pārņemtajiem pilsētas rajoniem.

Nekārtības izraisīja kāds pagājušajā nedēļā noticis incidents, kad policisti nošāva ar mačeti bruņotu 69 gadus vecu vīrieti. Vietējie aktīvisti skaidroja, ka šis notikums saniknojis vietējos jauniešus, kuri vairākkārt cietuši no policijas brutalitātes un rasisma.

Husbijā aptuveni 80% iedzīvotāju ir imigranti.

Viens no nekārtību cēlājiem intervijā Zviedrijas Radio sacīja, ka rajonā, kur viņš dzīvo, rasisms plaukst un zeļ, un vardarbība ir vienīgais veids, kā tam pievērst uzmanību.

“Mēs dedzinājām automašīnas, metām ar akmeņiem policijai, policijas automašīnām. Bet tas ir labi, jo tagad cilvēki zina, kas ir Husbija (..). Šis ir vienīgais veids, kā tikt sadzirdētam,” viņš piebilda.

Taču kāds cits 25 gadus vecs Husbijas iedzīvotājs sacīja, ka, viņaprāt, nekārtībām nav nekāda sakara ar vīra nošaušanu.

“Es nesaku, ka problēmu nav, (..) taču cilvēki to nedaudz glorificē,” sacīja vīrietis, piebilstot, ka nekārtību dalībnieki lielākoties ir 12 līdz 17 gadus veci. “Varu iedomāties, ka viņi gūst baudu, redzot sevi televīzijā.”

Nekārtību intensitāti palīdzējušas mazināt vecāku un brīvprātīgo organizācijas, kas pēdējās naktīs patrulējušas ielās, norādīja policijas preses pārstāvis.

Kopš nekārtību sākuma arestēti 29 cilvēki.

Saskaņā ar Stokholmas apgabala policijas priekšnieka teikto vairums nekārtību cēlāju ir vietējie jaunieši ar vai bez kriminālas pagātnes, tomēr šo situāciju izmantojuši arī neliels daudzums profesionālu noziedznieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+