×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Nelegālā alkohola tirgus – ap 35%


Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā analizēs kontrabandas un neatļauto darbību ar akcīzes precēm apkarošanas rezultātus.


 

“Lai arī tiesībsargājošās institūcijas regulāri veic operatīvos pasākumus kontrabandas, tostarp nelegālā alkohola, apkarošanā, pateikt, par cik tieši procentiem nelegālais alkohola tirgus tā rezultātā ir mazinājies, nav iespējams. Tas joprojām ir ap 35 procentiem no visa alkohola tirgus,” biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) vadītājs Vitolds Bremmers. Vienlaikus viņš atzina – pozitīvi vērtējams fakts, ka pēdējo gadu laikā aktivitāte cīņā ar kontrabandas precēm ir augusi.

“Var teikt, ka ledus ir sakustējies, jo arī sabiedrība sapratusi, ka nelegālais alkohols dara ļaunumu ne vien valsts ekonomikai, bet arī cilvēku veselībai un dzīvībai. Šis jautājums ir kļuvis valstiski svarīgs, un laika gaitā arī rezultāti neizpaliks. Pirms vairākiem gadiem situācija nebija tik pozitīva, jo visi zināja, ka nelegālais tirgus pastāv, taču izlikās to nemanām,” teica Vitolds Bremmers.

Finanšu ministrijas sniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai apliecina, ka Latvijas tiesībsargājošās iestādes pagājušajā gadā uz robežas un iekšzemē no nelikumīgas aprites izņēmušas 126,9 miljonus cigarešu, 136 tūkstošus litru alkohola, 362,1 tonnu degvielas. No visa izņemtā alkohola 65 procentus veido brāga, kandža un spirta/ūdens šķīdumi.

Alkoholisko dzērienu legālās aprites kopējais apjoms palielinājies – 2012.gada 11 mēnešos šis rādītājs ir palielinājies par 1,96 miljoniem litru jeb pieciem procentiem, informē ministrija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+