×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Neparasta stikla mākslas izstāde: Arta Nīmaņa “Fragile”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 27. aprīļa līdz 19. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs apskatāma starptautisku atzinību guvuša stikla mākslinieka un dizainera Arta Nīmaņa personālizstāde “Fragile”, LA.lv uzzināja muzejā.

Mākslinieka un dizainera Arta Nīmaņa izstādē, izstaigājot pārsteigumiem piepildītos labirintus, skatītāji varēs iepazīt stikla daudzveidīgo un mainīgo dabu. Ekspozīciju caurvij četru pasaules pamatstihiju – ūdens, uguns, zemes un gaisa savstarpējās mijiedarbības apspēle. Arī stikls top, visiem šiem pirmelementiem mijiedarbojoties. Izstādes vizualitāti pastiprina emocionāli iedarbīgi un jutekliski akustiskie efekti – ūdens, uguns, zemes un gaisa dabiskās skaņas.

“Pēdējos gados darbu veidošanā Artis Nīmanis arvien vairāk izmanto inovatīvas stikla apstrādes tehnoloģijas, kas aizgūtas no mūsdienu kosmosa industrijas un tiek pielietotas arī ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) projektos. Lai atklātu un izzinātu šo tehnoloģiju nianses un specifiku, mākslinieks tās pētījis un ilgstoši eksperimentējis, rezultātā nonākot pie oriģinālas autortehnikas. Radošā procesa gaitā vakuumā stikls tiek pārklāts ar ļoti plānu nerūsējošā tērauda slāni, stikla virsmai piešķirot spoguļefektu. Lai panāktu vēl maģiskāku noskaņu, eksponējot savus darbus, meistars pievērš īpašu uzmanību apgaismojumam. Laužot gaismas starus, stikla virsma rada papildus optiskas un iluzoras saspēles,” skaidro Ieva Zvejniece, LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Dizaina un dekoratīvā koka mākslas kolekcijas glabātāja.

Artis Nīmanis (1978) ir dizaineris un stikla mākslinieks. 2006. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas (Stikla mākslas) nodaļu. Izstādēs piedalās no 1998. gada. Strādājis par pasniedzēju Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, kā arī bijis nodaļas vadītājs Stikla mākslas katedrā. Kopš 2004. gada ir zīmola “an&angel” stikla trauku galvenais dizaineris.

Artis Nīmanis piedalījies vairākās grupu izstādēs, sarīkojis personālizstādes Eiropā, ASV, Krievijā, Japānā, Apvienotajos Arābu Emirātos u.c. 2014. gada pavasarī Latvijas Republikas vēstniecībā Vašingtonā notika viņa personālizstāde “Latvieša balss stiklā”. 2015. gada pavasarī ekspozīcija ceļoja uz Meksiku uz Fransa Maijera muzeju, kas ir viena no prestižākajām mākslas eksponēšanas vietām Mehiko.Savukārt 2016. gada 2. februārī tika atklāta Arta Nīmaņa personālizstāde vienā no Mehiko vadošajām izstāžu zālēm “Galeria Ethra”.

Dzimtenē Artis Nīmanis eksponējies salīdzinoši maz, vienīgā personālizstāde Latvijā notikusi 2009. gadā “A. Sūnas galerijā”. Multimediālajā projektā “Fragile” plašākai auditorijai būs iespēja vienviet iepazīties ar autora dizaina un mākslas darbiem. Ekspozīcija ar īpašu programmu būs atvērta arī Muzeju nakts laikā 21. maijā, kad ar speciāli izstādei sagatavotu performanci uzstāsies starpdisciplināro mākslu studija “Ideagnosis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+