×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. marts, 2017
Drukāt

Krieviju Eirovīzijā pārstāvēs sieviete ratiņkrēslā. Efekts vai defekts? (13)

Foto - ITAR/TASS/LETAFoto - ITAR/TASS/LETA

Eirovīzijas dziesmu konkursam ir cēls mērķis – vienot valstis ikgadējos mūzikas svētkos, lai apliecinātu, ka mūzika var pārvarēt politiskās domstarpības un vienot cilvēkus. Šā gada konkursā, kas notiks Kijevā, tas būs grūts uzdevums, jo Krievija 2014. gadā anektēja Ukrainai piederošo Krimas apgabalu un iebruka Donbasā, atbalstot separātistu kaujiniekus. Konfliktā Austrumukrainā trijos gados gājuši bojā aptuveni 10 000 cilvēku un karadarbība joprojām turpinās.

Ukraina rīko Eirovīzijas konkursu, jo pērn Stokholmā uzvarēja Ukrainas pārstāve Džamala ar dziesmu “1944”, kas vēsta par Staļina režīma veikto Krimas tatāru deportāciju Otrā pasaules kara laikā. Dziedātāja Džamala ar savu emocionālo priekšnesumu atgādināja par Krimas tatāru vēsturisko traumu, kuras rētas atkal uzplēsa Krievijas agresija. Dziesmas tekstā nebija pieminēta Ukrainai piederošās Krimas pussalas okupācija un aneksija, tomēr Džamalas dziesma Eirovīzijā veicināja uzmanības pievēršanu starptautisko likumu pārkāpumiem no Krievijas puses.

Kobzons dzied Kremļa dziesmu

Austrumukrainā turpinoties bruņotai pretstāvei, Krievijā izteikti aicinājumi boikotēt Eirovīzijas konkursu Kijevā maijā. Krievijas Valsts domes deputāts Vitālijs Milonovs uzstājis, ka Krievijai nebūtu jāsūta pārstāvis uz konkursu Kijevā, kur valdot “militārā hunta”, un tā gaita nebūtu jāataino valsts televīzijas 1. kanālā. “Realitāte ir tāda, ka mēs būsim nevēlami viesi valstī, kuru sagrābuši fanātiķi, kas sapņo par visa labā sagraušanu starp krievu un ukraiņu tautām,” paziņojis Milonovs.

Intervijā BBC viņš apgalvojis, ka “daudzi krievi” atbalstot viņa aicinājumu. Viņš apsūdzēja Ukrainas varas iestādes “labējo fašistu bandītu” atbalstīšanā un ierosināja pārdēvēt Eirovīziju Kijevā par “Reihvīziju”. Viņaprāt, Eirovīzijas konkursa atbalstīšana Kijevā “būtu tas pats kas atbalstīt fašistu olimpiskās spēles 1936. gadā Berlīnē”. Milonovs aicināja Krievijas valsts televīzijas 1. kanāla direktoru Konstantīnu Ernstu, kurš vada komisiju Krievijas pārstāvja izraudzīšanai Eirovīzijas konkursam, nesūtīt nevienu uz Kijevu un neraidīt konkursu Krievijas televīzijā, jo Ukrainas vadība esot “pretkrieviska”.

Milonovu atbalstījis Valsts domes deputāts un estrādes veterāns 79 gadus vecais Josifs Kobzons, kurš 2014. gadā rīkoja koncertu prokrieviskajiem kaujiniekiem Austrumukrainā. “Es esmu kategoriski pret uzstāšanos auditorijai (Kijevā), kas izplata rusofobiju,” intervijā aģentūrai TASS teica Kobzons. “Mums ir jāignorē šis festivāls, jo tas notiek valstī, kas nogalina cilvēkus Donbasā.” Kobzona viedoklim pievienojies Krievijas popstārs Filips Kirkorovs, kurš “neredz jēgu” Krievijas dalībai Eirovīzijā. Kirkorovs bija līdzautors Krievijas pārstāvja pērn dziedātajai dziesmai, kas palika trešajā vietā. Viņaprāt, Eirovīzijas žūrijas “politiskais balsojums” atņēma uzvaru viņa valstij. “Es nesūtītu nevienu,” paziņojis Kirkorovs. “Esmu ļoti vīlies, cik politizēts un neobjektīvs kļuvis konkurss,” intervijā Kremļa kontrolētajam kanālam “Life TV” teica Kirkorovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vai uz nakoso Eiroviziju no Latvijas tiks sutits duets Zdanoka & Mamikins ?

 2. Nabaga Ukraina ,kadi neliesi ir nemusi varu savas rokas !Tauta daudz ,daudz sliktak dzivo ,neka 3 gadus atpakal .Nebutu Maidana gan Krima ,gan Donbass butu Ukraina .Kapec neiedot federaciju siem apgabaliem ,un butu miers .Nebutu kara .Bagatnieki dala Ukrainu ,bet vienkarsi cilveki cies ,mekle darbu aiz robezas .Krievija vairak neka 4 miljoni stradajoso ukrainu .Tagad nacionalisti Ukraina demole bankas ar Krievijas kapitalu .IDIOTI !!!! Ta tacu ir Ukrainas ekonomika ,daudzi ,daudzi ukraini caur sim bankam suta naudu uz majam savam gimenem ! Nu par konkursu runajot var teikt tikai vienu ,viss ir iemaisits uz politiku . Taja gada cilveki nobalsoja par LAZAREVU ,bet daudzas nacionalas zurijas Lazarevam nedeva ne vienu punktu . Bija pretigi uz to visu skatities !Samoilova pirmam kartam ir CILVEKS un vinai ir tadas pasa tiesibas ka visiem citiem .

 3. Kādam gan jābūt amorālam deģenerātam ,lai pat virsraktstā ieliktu –“”efekts vai defekts”””.uz konkursiem ne reizi vien brauc inavalīdii–tie paši haholi sūtīja bērnus inavalīdus uz eirokonkursiem.bet tev ,mērgli autor ,,lauzt mugurkaulu.!!!

 4. Kad uz Eirovīziju brauca tā bārdainā vīriešsieviete,tad gan nevienam nekadi jautājumi neradās. Kad dziedātāja ratiņkrēslā, tad – Krievijas politika! Nožēlojama tā valsts,kuru spēj sagraut dziedātāja invalīde!

 5. Jūlija Samoilova noteikti var piedalīties konkursā….balss viņai ļoti laba un dziesmām ir saturs….
  Konkurss ir konkurss un nav ko ņemties ar politiku…klausītāji vēlas dzirdēt labus dziedātājus un baudīt mākslu nevis noņemties ar politiku….

 6. pārstāvi jau viņi sūtīt var bet pēc ukraiņu likumiem robežu šķērsot tā nevar jo ir atbalstījusi krimas okupāciju un piektās kolonas aizstāvēšanu doņeckā. ja viņu ielaidīs ukrainā tad tas būs kā putina trojas zirdziņš. vispār krievi ir baigie nelieši šitā izmantojot indvalīdu.

  • Nedirs..krievi to neizvēlējās –to izvēlējās pati Somoilova. Un tādā veidā krieviem nav tiesību tai neļaut.Citi dziedātāji uz to MAIADNKIJEVU ,KURA VEICA APVĒRSUMU ,negrib braukt ,boikotē.
   Pēc normāliem ētikas likumiem–tajā mēslu bedrē par kādu valsts ir padarīta 3.gadu laikā,nedrīkst notikt nēkādi starptautiski konkursi.tas ir pret veselo saprātu.

 7. Kāda mums daļa, ko Krievija kur sūta vai nesūta? Mūsējo sekmes arī vēl tikai ar dakšām ūdenī rakstītas.

 8. ”Samoilova pagātnē atbalstījusi Krievijas veikto Krimas aneksiju un 2015. gada jūnijā uzstājusies koncertā Krimā. Saskaņā ar Ukrainas likumu tas ir pietiekams iemesls, lai liegtu viņai iebraukt valstī.”
  Un tagad – pieņemt dziedoni ar viņas Krimas okupācijas atbalstu un līdz ar to atzīt – Krima Krievijai vai noraidīt – Krievija bļaus par ukraiņu fašistiem un par to, ka ignorē cilvēku ratiņkrēslā…
  Labi spēlēta bumba nu ir ukraiņu laukumā un nu ko atbildēs… Jautājums ir par Krimu un ne dziedoni.Tālāk jau arī par Dombasu… tas sekos …

  • ko Samoilovai, viņas situācijā, bija darīt ?
   Nonākt nežēlastībā būtu tas pats, kas uzmest cilpu kaklā.

  • ukri no kā viņ tur sauca to žurnālistu slepkavu ,uztaisīja varoni un Putins to apžēloja .–tagad bļauj ,ka Putins to speciāli>>
   un tas ,ka Kijevā ir benderas–slepkavas un nelieši..tas tik deģenerātiem nav zināms

 9. Ko okupantiem darīt Kijevā??? Brīvu Ukrainu no krievu okupantiem!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+