Mobilā versija
+4.2°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
14. maijs, 2015
Drukāt

No jūlija būtiski pieaugs soda nauda par negodīgu komercpraksi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No šā gada 1.jūlija pieaugs Patērētāju tiesību aizsardzības centra un citu uzraudzības iestāžu pilnvaras negodīgas komercprakses gadījumos. Tāpat palielināsies maksimālais naudas sods par negodīgu komercpraksi.

To paredz grozījumi Negodīgas komercprakses aizlieguma likumā un Reklāmas likumā, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Izmaiņas likumos izstrādātas ar mērķi motivēt uzņēmējus īstenot godīgu komercpraksi un ievērot reklāmām izvirzītās prasības, vienlaikus dodot iespēju komersantiem brīvprātīgi novērst pārkāpumu bez soda sankciju piemērošanas.

EM skaidro, ka šobrīd spēkā esošais regulējums nav pietiekami efektīvs, lai atturētu pārkāpējus no aizliegtas komercprakses piekopšanas, jo samaksāt naudas sodu ir izdevīgāk, nekā pildīt uzraudzības iestādes lēmumus un pārtraukt negodīgas komercprakses īstenošanu.

Lai mainītu šo situāciju un nodrošinātu efektīvāku patērētāju aizsardzību, no šā gada 1. jūlija maksimālais naudas sods par aizliegtas komercprakses īstenošanu tiks palielināts no pašreizējiem 14 000 eiro līdz 100 000 eiro.

Ja pārkāpējs ilgstoši nepildīs uzraudzības iestādes pieņemto lēmumu vai tiks konstatēts būtisks kaitējums patērētājiem, uzraudzības iestādes varēs ierobežot vai pat slēgt negodīgas komercprakses īstenotāja elektroniskā līdzekļa, piemēram, mājas lapas vai domēna vārda darbību. Tāpat šādos gadījumos uzraudzības iestādes varēs pat apturēt negodīgas komercprakses īstenotāja vai tā uzņēmuma (struktūrvienības) darbību.

Uzraudzības iestāde neuzliks sodu, ja ražotājs, pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs negodīgas komercprakses, tai skaitā maldinošas reklāmas, pārkāpuma gadījumā apņemsies noteiktā termiņā novērst izdarīto pārkāpumu.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas stāsies spēkā 1.jūlijā. Līdz ar to šajā datumā stāsies spēkā arī grozījumi Negodīgas komercprakses aizlieguma likumā un grozījumi Reklāmas likumā, kas Saeimā pieņemti jau 2014.gada pavasarī.

Pievienot komentāru

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+