×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. februāris, 2012
Drukāt

No jūrā peldoša ledus gabala nocelti trīs makšķernieki

ledus

11.februāra vakarā pretim Jaunķemeru glābšanas stacijai izglābti trīs zemledus makšķernieki, kas atradās uz ledus gabala, kuru nesa aizvien dziļāk jūrā.

Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Ulbina aģentūru LETA informēja, ka 11.februārī īsi pirms plkst.19 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (“MRCC Riga”) saņēma informāciju, ka pretim Jaunķemeru glābšanas stacijai trīs zemledus makšķerniekus uz ledus gabala nes aizvien dziļāk jūrā.

Lai glābtu nelaimē nonākušos cilvēkus, “MRCC Riga” glābšanas operācijā iesaistīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālistus, ar kuru palīdzību makšķernieki veiksmīgi tika nogādāti krastā, kur viņus sagaidīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsti.

Gatavībā iesaistīties glābšanas operācijā bija arī Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopters un valsts robežsardzes kuģis “Valpas”.

Plkst.20.40 glābšanas operācija tika slēgta, un cilvēku dzīvībām briesmas vairs nedraud.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka ziemas laikā, atrodoties jūrā uz ledus, līdzi jābūt visam nepieciešamajam glābšanas ekipējumam – gan glābšanas vestēm, gan ledus āķiem, kā arī jāpārliecinās par laika apstākļu labvēlību. Ja tomēr dzīvība nonāk briesmās, nekavējoties jāsazinās ar glābšanas dienestiem, zvanot Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram pa tālruņiem 67323103, 29476101, 67082070 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+