Kokteilis
Mīli

Kāzu jubilejas: nosaukumi un to skaidrojumi 16

Foto – Shutterstock

No katūna līdz ceriņiem – pirmā piecgade

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Rudens ir ne vien ražas vākšanas, bet arī kāzu laiks. Cilvēka dzīves pamats ir ģimene, tāpēc ir jauki iedibināt tradīciju apsveikt vienam otru ģimenes dzimšanas dienā. Lūk, kā pāra kopdzīves pazinēji raksturo šos nozīmīgos pieturas punktus.

1 gads. Katūna kāzas. Mīlestība ar rozā brillēm uz acīm attiecībās ienes vieglumu, bērnišķīgumu, draiskumu, otrajā pusītē mīļi šķiet pat netikumi.

2 gadi. Papīra kāzas. Jauno kopīgā dzīves ceļa sākums vairs nav kā balta lapa. Tajā parādās pirmie ieraksti. Daži burti ir taisni, citi trīcelīgi, parādās jautājuma zīmes un daudzpunktes.

3 gadi. Ādas kāzas. Attiecības kļūst arvien noturīgākas, stabilākas. Partnerībā ir daudz prieka, svētku, tiek ieviestas jaunas tradīcijas.

4 gadi. Lina kāzas. Tiek likti pamati mājas būvniecībai. Attiecības ir nostiprinājušās, un ģimenē var ienākt trešais.

5 gadi. Ceriņu kāzas. Ceriņi ir ģimenes miera un laimes simbols. Tie palīdz saglabāt uzticību, kad piezogas dusmas un aizvainojums.

Seši līdz desmit kopdzīves gadi

Lorem ipsum
FOTO: Leta

6 gadi. Čuguna kāzas. Mājas pavards arvien ilgāk tur siltumu. Pie tā ģimene pulcējas, lai izrunātu, kas iepriecina un kas nospiež sirdi.

7 gadi. Vara kāzas. Pārvarētas pirmās grūtības, ģimenes saites kļuvušas stiprākas, un pāris attiecībās sasniedzis briedumu.

8 gadi. Bronzas kāzas. Ģimene ir kā bronzas sakausējums, kuras pamatus nespēj izkustināt ne vētras, ne plūdi. Pāris vairāk domā par materiālo vērtību uzkrāšanu.

9 gadi. Fajansa kāzas. Vērtīgs materiāls, kas, nevērīgi apejoties, var ieplaisāt. Ikdienas virpulī jācenšas vienam otru vairāk uzklausīt, atbalstīt, sacīt mīļus vārdus. Nevērība, vienaldzība un aizņemtība dzīvesbiedru var ievainot.

10 gadu. Rožu kāzas. Sarkana roze simbolizē patiesu mīlestību, cieņu, drosmi un kaisli. Tā ir pirmā nozīmīgā kāzu jubileja, kurai par godu tiek rīkota saviesīga ballīte.

Piecpadsmit līdz trīdsdesmit gadi kopā

Lorem ipsum
FOTO: Leta

15 gadu. Dzintara kāzas. Gaismā izcelti kopdzīves zemūdens akmeņi, un laulāto jūtas ir noslīpētas kā jūras vētru un viļņu nogludināts dzintars. Tas izgaismo ģimenes noslēpumus, viltības un melus.

20 gadu. Porcelāna kāzas. Laulāto attiecības un ģimenes tradīcijas kļūst par nozīmīgu dzīves vērtību, ko gribas kopt un saudzēt.

25 gadi. Sudrabkāzas. Daudzi pāri, apliecinot mīlestību, ģimenes saites nostiprina Dieva priekšā. Svētot kopā nodzīvotos gadus, viņi viens otram dāvā sudraba gredzenus.

30 gadu. Pērļu kāzas. Pērles simbolizē asaras, varu un bagātību. Sievietei un vīrietim bijuši pārbaudījumi gan ar naudu, gan varu. Bet asaras spodrina dvēseli!

Trīsdemit pieci līdz septiņdesmit! Vareni!

Saistītie raksti
Lorem ipsum
FOTO: Leta

35 gadi. Koraļļu kāzas. Koraļļi ir veselības, ilgas kopābūšanas un dzīvesspēka simbols. Laulāto savstarpējā mīlestība dod un piepilda. Pie tās sildās bērni un mazbērni.

45 gadi. Safīra kāzas. Uzticība, cieņa, sirsnība un sapratne raksturo partneru attiecības.

50 gadu. Zelta kāzas. Nozīmīgākā ģimenes dzimšanas dienas, kuru atzīmē kuplā radu pulkā. Laulātie apmainās zelta gredzeniem.

55 gadi. Smaragda kāzas. Miers, atpūta, rušināšanās ģimenes dārziņā un atmiņas par kopā pavadītajiem mirkļiem iepriecina un spēcina.

60 gadu. Dimanta kāzas. Dimants, ko iestrādā saderināšanās gredzenā, simbolizē mūžīgu mīlestību. Attiecības var saraut tikai solījumā pie altāra teiktais – kamēr nāve mūs šķirs.

65 gadi. Dzelzs kāzas. Laulība ir izturīga kā dzelzs. Tā nerūsē un dzīves vētrās neliecas.

70 gadu. Briljanta kāzas. Tā ir Dieva dota laime un labvēlība pavadīt kopā tik daudz gadu. Laulātie vedību gadadienā viens otram pateicas par dāvāto mīlestību, rūpēm un dzīvesspēku. Spožāk divu mīlošu siržu attiecības noslīpēt nevar.

LA.lv