×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2014
Drukāt

No ministriem Druvietei svītrojumu vairāk nekā plusu (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

No esošās valdības ministriem, kas startēja 12.Saeimas vēlēšanās, izglītības ministrei Inai Druvietei vienīgajai svītrojumu skaits vēlēšanu zīmēs ir bijis lielāks par plusiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) no vēlētājiem saņēmis 26 140 plusus un 2794 svītrojumus.

Premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”) – 24 826 plusus un 7322 svītrojumus.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) – 18 224 plusus un 2699 svītrojumus.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) saņēmusi 13 501 plusu un 2124 svītrojumus.

Izglītības ministre Ina Druviete (“Vienotība”) saņēmusi 7968 plusus un 9778 svītrojumus.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) saņēmis 7951 plusu un 4593 svītrojumus.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (NA) – 7686 plusus un 1257 svītrojumus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (NA) – 7662 plusus un 3986 svītrojumus.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) – 5976 plusus un 2707 svītrojumus.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, kas startēja no “Vienotības”, saņēma 5600 plusus un 4412 svītrojumus.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) saņēmis 3926 plusus un 2661 svītrojumu.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (“Vienotība”) saņēmis 2697 plusus un 1923 svītrojumus.

Vēlētājiem ir iespēja ar svītrojumiem un plusiem mainīt deputātu kandidātu secību sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. No igauņu draugiem uzzināju,ka Igaunijā augstākā izglītība Igaunijas pilsoņiem valsts augstskolās ir bez maksas. Kāpēc par to klusē mūsu žurnālisti? Kura no partijām kaut ko tādu solīja,ka pie mums arī likvidēs t.s. budžeta grupas?

 2. Kādos grāmatu svētkos Druviete teica, lai svītrojot laukā tos daiļrunīgos, bet viņu klausoties šo terminu pilnībā varēja arī uz viņu attiecināt.Tātad, viņa aicināja pati sevi svītrot laukā.

 3. jo Druviete visiem spēkiem turējās pretī eksakto zinātņu centralizētajiem eksāmeniem. Piebalga darba augļi vēl ilgi neļaus Latvijas izglītībai nostāties uz pareizā ceļa.

  • Pareizi arī turējās, jo, ieviešot eksāmenu, tam jāsagatavojas, kā arī jāizvērtē, kāds tam nolūks. Ko darīs mūzikas skolas un mākslas skolas, kurās nemāca fiziku? Ir skolas, kurās nav sava fizikas skolotāja, un tas ir visas sistēmas nopelns vairāku gadu garumā. Piebalga laikā sagrāva sistēmu kā tādu, bet nevar ieviest izglītībā īslaicīgas un zibenīgas kampaņas, arī tās neko daudz nedod. Izglītības sistēmai ir jābūt gan savā ziņā konservatīvai, gan arī tādai, kurā tiek iekļauti jauninājumi, tikai pirms to ieviešanas jāveic pamatīga izpēte. Nav redzēts un dzirdēts, ka šādi, piemēram, būtu izvētīts jaunais kompetenču standarts pamatizglītībā – ja to iedzīvinās, tad skolā vispār varēs nemācīties, bet komunicēt. Vismaz valodās, kur visām valodām, ieskaitot dzimto, ir viens un tas pats standarts.

 4. To darbu jau nav jau no Piebalga ministrēšanas laika un kā skolas bērnam nav ko uzrādīt stundā pie tāfeles…

 5. Droši vien kādai daļai nepatika nosvērtība un pragmatisms. Jā, arī vēlme, lai Latvijā valsts dibinātajās skolās izglītības process būtu tikai latviešu valodā arī varēja raisīt vēlmi pasvītroties. Izglītība nav tas lauciņš, kur var ķīliski izplosīties kā zilonim trauku veikalā.

  • Runa nav par izglītības valodu. Šo lauciņu Druviete ir “privatizējusi” tikpat demagoģiski kā NA. Runa ir par valsts finansējuma sadalījumu skolām un, galvenokārt, augstskolām. Līdz šim tiek atbalstītas visas sīkākās kaktu augstskolas, tai skaitā visādi dīvaini krievu un caurkritušu ļautiņu dibināti institūti, kuriem pat nav valsts akreditācijas. Tāpat arī atsevišķi stagnātu perēkļi LU un LZA iekšienē, kas drīzāk guļ letarģiskā miegā nekā darbojas. Neticat? Iedziļinieties pētījumos par zinātnes attīstību Latvijā un kaimiņvalstīs! Latvijas zinātnes, it sevišķi humanitārās, ir katastrofāli zemā līmenī, jo naudas un varas sadalē netiek piemēroti visā Rietumu pasaulē pieņemtie kritēriji, proti: kvalitāte. Ja Druviete aiziet, varbūt pat pavīd cerība, ka mazināsies blatu sistēma un varas korupcija izglītības jomā.

   • Stagnācija augstākajā izglītībā turpinās jau kopš krīzes laikiem, kad izglītībai (arī vispārējai, profesionālajai) nocirpa 63% finansējuma. Tad jau tur I. Druviete nebija ne tuvumā. Protams, ka bija jānobremzē trakā profesora domu skrējiens, kam nebija nekāda seguma – tikai skaļa trokšņa radīšana.

 6. Man par to nemaz nav žēl. Tauta jau nav tik stulba, lai nesaprastu, ko Latvijas izglītībai un zinātnei nozīmē Druvietes stagnācijas kurss… Pats pirmais darbs, ko šī dāma izdarīja, bija nolikvidēt visus Ķīļa reformu mēģinājumus, lai gan Latvijai tie bija (un joprojām ir) vitāli nepieciešami. Tagad lai saņem savu algu!

  • To Valmierā zina tikai paši svītrotāji- kāpēc tā darīja, ne jau izglītības reformu dēļ…mēs paši brīnāmies- ko tieši mūsu pilsētai ministre tādu nodarījusi

  • Ķīliski domājošie! reformas nav tāds ķīļveida haoss, ko RP piedāvāja!!!Druviete iesāka reālu darbu , lai sakārtotu IZM sistēmu, bet varenās ierēdņu dāmas ik pa brīdim ministriju lika kaunā.Tagad nu varēs gaidīt kādu jaunu, nezinošu, lai var tīt ap pirkstu.
   Sabiedrībā nebūs ieguvēju!!!

 7. Tā ir, kad pats cilvēks neapjēdz, ka ka jau sen bija laiks noiet no skatuves. Gaida, kad tauta to pateiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+