Laukos
Politika

No šodienas sākas lauksaimnieku pieteikšanās platību maksājumiem0

Foto – LETA

Sākot ar šodienu, līdz 22.maijam lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem, informē Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Arī pēc 22.maija – līdz 15.jūnijam varēs iesniegt pieteikumus atbalstam, taču tad jārēķinās ar 1% samazinājumu par katru nokavēto darbadienu.

Pieteikties platību maksājumiem var elektroniski Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Arī šogad LAD platību maksājumu iesniegumu pieņemšanas laikā organizē klātienes konsultācijas daudzos pagastu centros, lai palīdzētu aizpildīt pieteikumus elektroniski. Lauksaimniekiem bez maksas būs iespēja iesniegt pieteikumus gan minēto konsultāciju laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus. Informāciju par klātienes konsultāciju laikiem un norises vietām var lasīt LAD mājaslapā.

LAD akcentē, ka iepriekšējie divi gadi ir pierādījuši, ka pieteikšanās platību maksājumiem elektroniski ļauj krietni ātrāk izmaksāt atbalsta maksājumus. Rekordliels skaits – 95% lauksaimnieku 2017.gadā saņēma Vienotā Platību maksājuma un Mazā lauksaimnieka shēmas gala maksājumus līdz gada beigām. Būtiski samazinās arī pieļauto kļūdu skaits iesniegumos. Pēdējo divu gadu laikā, kopš pieteikšanās notiek elektroniski, kļūdu skaits samazinājies vairāk nekā septiņas reizes. “Brīdinām, lai neaizmirstu” – sistēmā iestrādātais algoritms, kas lauksaimniekiem pasaka priekšā atbalsta veidus, kuriem lauksaimnieks var pieteikties, darbosies arī šogad.

Nosacījumus katra konkrētā atbalsta veida saņemšanai 2018.gadā var lasīt LAD mājaslapā izvēlnē “Rokasgrāmatas un veidlapas”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos lauksaimnieki var saņemt konsultācijas jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā klātienē, rakstot e-pastu: klienti@lad.gov.lv vai zvanot uz informatīvo tālruni 67095000.

Atbalstu sniegs arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

Jau ziņots, ka pērn subsīdijās izmaksāts rekordliels finansējums – ap 600 miljoniem eiro un arī šogad lauksaimnieki var rēķināties ar līdzīgu atbalsta apjomu. Tiešmaksājumos zemnieki varētu saņemt apmēram par 25 miljoniem eiro vairāk nekā pērn, savukārt pārējos atbalsta veidos prognozējamās summas būšot līdzīgas.
Vairāk par atbalsta maksājumiem lasiet šeit

LA.lv