×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Nodoklis par mājas pārdošanu. Ar kādu summu jārēķinās mantiniekam?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tikai tagad ierakstījām zemesgrāmatā pusmāju. Māja ir mantota. Īpašnieks tajā nav deklarēts, bet grib pārdot šo māju. Cik liels varētu būt nodoklis no pārdošanas summas? SKAIDRĪTE IECAVĀ

Mājas pārdošanas ienākums ir kapitāla pieaugums, un par to jāmaksā 15% iedzīvotāju ienākuma nodoklis. To nosaka, no iegādes vērtības atņemot pārdošanas vērtību. Iegādes vērtība varētu būt noteikta mantojuma dokumentos. Ja konkrēta nekustamā īpašuma vērtība tajos nav norādīta, lai noteiktu īpašuma iegūšanas (iegādes) vērtību, mantojuma saņēmējam jāiesniedz Valsts zemes dienestā lūgums izsniegt informāciju par nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību tā iegūšanas gada 1. janvārī, ja īpašums iegūts pēc 2000. gada 31. decembra. Iegādes vērtība tātad būs kadastrālā vērtība 2015. gada 1. janvārī.

Taču jāatceras, ka iegādes vērtībā tiek iekļauti arī ar tā iegūšanu saistītie izdevumi: valsts nodevas par darījuma noformēšanu, par apstiprināšanu mantojuma tiesībās vai lietā par pēdējās gribas rīkojuma akta vai mantojuma līguma stāšanos likumīgā spēkā, nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, komisijas nauda un citi līdzīgi izdevumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+