Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Nodoklis par mājas pārdošanu. Ar kādu summu jārēķinās mantiniekam?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tikai tagad ierakstījām zemesgrāmatā pusmāju. Māja ir mantota. Īpašnieks tajā nav deklarēts, bet grib pārdot šo māju. Cik liels varētu būt nodoklis no pārdošanas summas? SKAIDRĪTE IECAVĀ

Mājas pārdošanas ienākums ir kapitāla pieaugums, un par to jāmaksā 15% iedzīvotāju ienākuma nodoklis. To nosaka, no iegādes vērtības atņemot pārdošanas vērtību. Iegādes vērtība varētu būt noteikta mantojuma dokumentos. Ja konkrēta nekustamā īpašuma vērtība tajos nav norādīta, lai noteiktu īpašuma iegūšanas (iegādes) vērtību, mantojuma saņēmējam jāiesniedz Valsts zemes dienestā lūgums izsniegt informāciju par nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību tā iegūšanas gada 1. janvārī, ja īpašums iegūts pēc 2000. gada 31. decembra. Iegādes vērtība tātad būs kadastrālā vērtība 2015. gada 1. janvārī.

Taču jāatceras, ka iegādes vērtībā tiek iekļauti arī ar tā iegūšanu saistītie izdevumi: valsts nodevas par darījuma noformēšanu, par apstiprināšanu mantojuma tiesībās vai lietā par pēdējās gribas rīkojuma akta vai mantojuma līguma stāšanos likumīgā spēkā, nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, komisijas nauda un citi līdzīgi izdevumi.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (3)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+