×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Polijas parlaments noraida abortu pilnīgu aizliegumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polijas parlaments vakar noraidīja pretrunīgi vērtēto likumprojektu par abortu pilnīgu aizliegumu. Pret likumprojektu 450 vietu parlamentā nobalsoja 352 deputāti, 58 to atbalstīja, bet 18 deputāti balsošanā nepiedalījās.

Likumprojekts, kuru ierosināja pilsoņu iniciatīvas grupa, paredzēja gandrīz pilnīgu grūtniecības pārtraukšanas aizliegumu, padarot vēl stingrāku jau tā bargo likumu, kas ļauj izdarīt abortus vienīgi gadījumos, kad nopietni apdraudēta mātes veselība, pastāv liela iespēja, ka jaundzimušajam būs ļoti smagas veselības problēmas, vai izvarošanas gadījumos. Jaunais likumprojekts paredzēja atļaut grūtniecības pārtraukšanu vienīgi gadījumā, ja pastāv tieši draudi mātes dzīvībai. Likumprojekts arī paredzēja, ka gan ārstiem, kas būs izraisījuši “ieņemta bērna nāvi”, draudēs cietumsods.

Protestējot pret abortu pilnīgu aizliegumu, tūkstošiem sieviešu Polijā pirmdien sāka streiku, un melnā tērptās protestētājas visā valstī bloķēja restorānus, valdības iestādes un universitāšu auditorijas, kā arī valdošās partijas galveno mītni Varšavā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+