×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

Noraida ieceri būvēt cūku fermu Mālpilī; uzņēmums pieļauj iespēju tiesāties

Siveni2

Mālpils novada domes deputāti 3.oktobrī notikušajā ārkārtas domes sēdē vienbalsīgi nolēmuši noraidīt cūku fermas izveides ieceri novadā. SIA “Mālpils Agro” neizslēdz iespēju tiesā apstrīdēt domes lēmumu.

 

Kā aģentūru LETA informēja Mālpils novada domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs (“Vienoti Mālpilij!”), domes lēmums pamatā balstīts uz sabiedriskās apspriešanas un aptaujas rezultātiem, kas apliecina, ka iedzīvotāji nevēlas šādu objektu novadā. Kā galvenos iedzīvotāju argumentus un jautājumu tematus Lielmežs minēja bažas par nekustamā īpašuma vērtības samazināšanos un vides pasliktināšanos, līdz ar to notiktu arī iedzīvotāju veselības pasliktināšanās un tūrisma sarukums.

Lielmežs atzina, ka liela daļa iedzīvotāju savu vērtējumu par jaunās cūku fermas ieceri balsta uz cūku fermas Allažmuižā pieredzi, kur slikts aromāts un vides piesārņojums nav retas parādības.

Novada domes priekšsēdētājs pastāstīja, ka domes deputāti ir iepazinušies ar Ulbrokas kompleksa darbību, ar Allažu kompleksu un citiem, bet, aprunājoties ar speciālistiem un vietējiem iedzīvotajiem, secināts, ka nevēlamais aromāts un neizbēgami arī piesārņojums dabā pastāv pie jebkādiem apstākļiem un tehnoloģijām.

SIA “Mālpils Agro” pārstāvis Juris Raudzeps aģentūrai LETA pauda nožēlu par vakar pieņemto novada domes lēmumu un neizslēdz iespēju to apstrīdēt tiesā.

“Pretargumenti un galu galā arī lēmums ir uz emocijām balstīti,” ir pārliecināts Raudzeps. Viņaprāt, dome, pieņemot galējo lēmumu par cūku fermas ieceres noraidījumu pirms gala ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma saņemšanas, ir rīkojusies prettiesiski.

Raudzeps atzina, ka primāri uzņēmums iepazīsies ar pilno domes lēmuma ziņojumu un tā pamatojumu un, tikai izvērtējot to, lems par tālāku rīcību.

Tomēr Lielmežs aģentūrai LETA pauda nostāju, ka no uzņēmuma lēmuma – tiesāties vai ne – pašvaldība saglabās savu pozīciju, un pat, ja tiesas ceļā tiktu panākta lēmuma anulēšana, tas vēl nenozīmētu fermas ieceres atbalstu. “Mūsu pamatintereses ir savu iedzīvotāju vēlmju un vajadzību aizstāvēšana un no tā mēs neatkāpsimies,” sacīja Mālpils mērs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+