Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
18. februāris, 2015
Drukāt

Norvēģijā atjaunota Munka balva mākslā

Foto: AFPFoto: AFP

Gaidot lielākās un prestižākās balvas latviešu mākslā – Purvīša balvas – pasniegšanu, interesanti uzzināt, ka pēc ilgāka pārtraukuma norvēģu dižgara Edvarda Munka vārdā nosaukto balvu atjaunojis mākslinieka muzejs Oslo sadarbībā ar kompāniju “Statoil”.

Theartnewspaper.com raksta, ka pirmās 500 000 norvēģu kronu (aptuveni 58 300 eiro) vērtās balvas pasniegšana notiks jau šī gada 12 decembrī, mākslinieka dzimšanas dienā, taču vēl nav nokomplektēta žūrija. Munka muzeja direktors Steins Olavs Henrihsens norāda, ka viņš vēlētos izveidot žūriju, kura labi pārzina pasaules, ne tikai Eiropas vai Asv mākslas ainu.

Munka balva tika iedibināta pirms desmit gadiem., taču pasniegta tikai divreiz – 2005. un 2006. gadā. Kad balvas iniciatora, laikmetīgās mākslas biroja, vadību pārņēma ASV augusī ukraiņu izcelsmes mākslas zinātniece un kuratore Marta Kuzma, balva klusītēm izčākstēja.

Starptautiski pazīstamais Munka eksperts un kurators Dīters Buhhārts atzinīgi vērtē balvas atjaunošanu, taču piebilst, ka vienmēr ir kāda problēma: “Lai iedibinātu balvas prestižu, tā jāpasniedz pazīstamam māksliniekam, taču mazpazīstamajiem tā nepieciešama vairāk.” Tāpat kā Purvīša, arī Munka balvu pasniegs reizi divos gados.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+